MetaFi Nedir? DeFi’nin Metaverse İle Buluştuğu Yer

MetaFi Nedir
MetaFi Nedir?
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

MetaFi nedir?

MetaFi Nedir? MetaFi, Metaverse’ten Meta ve DeFi’den Fi olmak üzere iki kelimenin birleşimidir. MetaFi, oyunlar, sosyal medya ve Metaverse dahil olmak üzere geleneksel Web2 büyük ölçekli uygulamaları için blockchain teknolojisini standartlaştırmayı amaçlayan yeni bir paradigma değişikliğidir. Bu, birlikte çalışabilirliği geliştirmeye yardımcı olan birleşik bir standart oluşturur. MetaFi, Metaverse, GameFi, SocialFi, Web3, NFT gibi her türlü proje için gelişmiş ve sofistike bir DeFi altyapısı sağlayan ve bunları tek çatı altında birleştiren bir konsepttir. Bu, varlık sahipliğini tanımlayan metaverse sayesinde mümkündür.

Türkiye’nin en çok yatırımcısı sahip olmuş Dyorex hakkında merak edilenlere Dyorex Nedir yazısından detaylı ulaşabilirsiniz.

What is MetaFi: Get to Know Everything About!

MetaFi Nedir? MetaFi fikri, farklı platformlarda ve blok zincirlerinde kullanılan tanımlı meta veri standartları sayesinde çok çeşitli blok zinciri yeteneklerini tek, birlikte çalışabilir bir meta ekosisteme uygulamaktır. MetaFi, aşağıdakiler gibi topluluk yönetimiyle birleştirilmiş, değiştirilebilir ve değiştirilemez belirteçlerin bir karışımını içerebilir: B. Merkezi Olmayan Otonom Kuruluş (DAO). MetaFi, standartlaştırılmış metaverse parametrelerine dayalı yeni bir ekosistem oluşturmayı ve sürdürmeyi amaçlamaktadır.

MetaFi Nedir? Bu çeşitli kriptografik ilkelleri birleştirmek, dünyanın dört bir yanındaki kullanıcılara blok zinciri aracılığıyla hizmet veren tam teşekküllü bir paralel ekosistem sağlar. MetaFi, Meta ve DeFi’nin bir birleşimidir ve NFT’ler gibi diğer teknolojiler için standartlar ve meta veri deposu ve ağlar genelinde oyun meta veri deposu standartları oluşturmayı amaçlar. Bu bağlamda “meta” kelimesinin kullanımı, “metaverse” kısaltmasından ziyade “her şeyi kapsayan” veya “amaca yönelik araç” olarak yorumlanabilir, ancak bu uygulamaların pek çoğu aslında bu alanlarda kullanılmak üzere geliştirilmiştir.

MetaFi Nasıl Çalışır?

MetaFi Nedir? Birlikte çalışabilirliği geliştirmek için MetaFi, çoğu blok zincirindeki varlıklar için metaverse varlığından yararlanır. Örneğin, bir NFT’nin metaverseleri genellikle ilişkili görüntüye bir bağlantı içerecektir. Ayrıca bir Bitcoin (BTC) işlemine meta datalar ekleyerek düz metin olarak fazladan bilgi girebilirsiniz. Herhangi bir blok zincirinde kullanılabilen metaverse standartları oluşturmak, varlıkları kolayca makine tarafından okunabilir ve sıralanabilir hale getirecektir. Örneğin, bir NFT pazarı, hepsi meta dataları aynı şekilde sunarsa, birçok blok zincirinden NFT’leri anlamaya ve sıralamaya başlayabilir.

MetaFi Applications

MetaFi: What is it all about?

Sanal Dünyalar

MetaFi Nedir? Sanal dünya, gerçek dünyayı taklit eden veya etmeyen bir sosyal, ticari, ticari veya oyun ortamı yaratma amacına hizmet eden dijital bir alandır. Gerçek dünyayı temsil ettiklerinde, genellikle NFT’ler olarak temsil edilen ve istenildiği zaman satın alınabilen, takas edilebilen ve yetiştirilebilen nadir arazi unsurları içerirler. Sanal dünyalar oynamak, inşa etmek veya sadece arkadaşlar ve meslektaşlarla tanışmak için bir yer sağlar. Walmart gibi bazı şirketler, kullanıcıların mal ve hizmet alışverişinde bulunmak için meta verilere katıldığı sanal alışveriş vizyonunu ana hatlarıyla belirledi.

Diğer şirketler, kullanıcıların rüya gibi evler inşa edebilecekleri, harika mimariler inşa edebilecekleri veya sadece arkadaşlarıyla takılabilecekleri yerler satmaya başlıyor. Sanal dünyalar, giyilebilir NFT’ler ve sarf malzemeleri dahil olmak üzere sanal gerçeklikte NFT’lerin basit ve doğrudan uygulamalarını sağlıyoruz.

Pazaryerleri

Pazar yerleri, arz ve talebi birbirine bağlayan, NFT’lerin keşfedilmesini sağlayan, kullanıcıların serbestçe ticaret yapmasına olanak tanıyan ve doğrudan NFT’ler yayınlayan merkezi olmayan dijital konumlardır. Orada, NFT’ler finansal varlıklar olarak kabul edilir ve mülkü yönetir. Bu pazar yerleri, sanal giyilebilir ürünler, oyun içi öğeler, NFT sanatı ve emlak dahil olmak üzere her türden NFT alıp satmakla ilgilenenler için referans platformlar olabilir.

Gerçekten NFT çağının başındayız, ancak henüz tüm kullanım durumlarını dikkate almadık.

Verim Tarımı NFT’leri

Gelir elde etmek için, NFT’lerin borçlanma için teminat olarak kullanılması ve ödünç alınan fonların daha yüksek faiz oranlarıyla yeniden yatırılması gerekir. Bazı NFT’ler, NFT’leri kullanmak isteyen başkalarına kiralamayı içerir, örneğin, sahibi gelir elde etmek için NFT’ye bahse girer veya oyunculara normalde satın alınamayan pahalı veya değerli NFT oyun içi öğeleri kiralar. Karşılığında, mal sahibi, borç verenin kârının bir kısmını veya NFT’yi başkalarına kiralamak için sabit bir ödeme alır.

MetaFi Zorlukları ve Mevcut Sınırlamalar

MetaFi Nedir? MetaFi genellikle sanal gerçeklikte yerleşik meta verilere dayanan kapsamlı bir ekosistem olarak anlaşılır ve bu nedenle hem yazılım hem de donanım için bir dizi gereksinimle birlikte gelir. Bu gereksinimler, yalnızca MetaFi üzerine inşa eden kullanıcılar için değil, aynı zamanda MetaFi ile etkileşim kurmak isteyen kullanıcılar ve oyuncular için de zorluklar oluşturmaktadır.

MetaFi

MetaFi’nin Geleceği

MetaFi Nedir? MetaFi’nin geleceği hala bilinmiyor, ancak bazı kullanım durumları şimdiden ortaya çıkıyor. MetaFi’nin büyük bir kısmı, kullanıcıların dijital kimliklerine ve varlıklarına kolayca erişmelerini sağlayan merkezi olmayan bir kimlik ve itibar yönetimi sistemidir. Ancak bunların hepsi henüz başlangıç ​​aşamasında. Ad hizmetleri, uzun ve karmaşık adreslerle ilgili kalıcı sorunları çözmeye yardımcı olan araçlardır. Bunun yerine, basit bir adlandırma hizmeti insan hatasına yer bırakır. Bu, uzun BEP-20 adresleri yazmak yerine MatthewBSC.bnb gibi basit adres adlarına jeton göndermenizi sağlar.

MetaFi’nin gerçekten meta olmasını istiyorsak, BNB zincirinin, katman 0 veya katman 1 ağları olsun, farklı blok zincirleri için farklı standartlar geliştirmesi gerekecektir. Çünkü çoğu şu anda %100 birlikte çalışabilir durumda değil. Bunların hiçbiri, büyük miktarda varlık ve verinin transferini kolaylaştıran çok zincirli yetenekler ve köprüler ile tasarlanmış kararlı, birlikte çalışabilir projeler olmadan mümkün olmazdı.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoHocası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!