BTC / USD
ETH / USD
XRP / USD
LTC / USD
EOS / USD
BCH / USD
ADA / USD
XLM / USD
NEO / USD
XEM / USD
DASH / USD
USDT / USD
BNB / USD
QTUM / USD
XVG / USD
ONT / USD
ZEC / USD
STEEM / USD

Livepeer LPT Nedir? | Livepeer Madenciliği Ve Altyapısı

0 45

İlk olarak Doug Petkanics ve Eric Tang’ın üzerinde çalıştığı, daha sonra ekip olarak geliştirilen LPT, merkeziyetsiz video platformu oluşturmayı amaçlar. Livepeer LPT nedir? Herhangi bir merkezi kuruma bağlı kalmadan, herkesin özgürce istediği video ve içerikleri paylaşabilmesi için geliştirilen bir sistemdir. Blokzincir tabanlı geliştirilen platformda video paylaşılmasının yanı sıra canlı yayınlar da açılabiliyor. Piyasaya 2017 yılında sürülen kripto para birimi için çalışmalar 2016 yılında başlamıştır.

Livepeer Madenciliği Ve Altyapısı

Livepeer adı verilen tokenin piyasaya sürülmesi için Ethereum blokzincir sistemi benimsenmiştir. Tüm verilerine ulaşılabilen bu token için açık kaynaklı bir çalışma prensibi belirlendi. Livepeer  LPT nedir? DApp tabanlı olan her uygulamada kullanıma uygun olan video içerik platformunda madenciliği video içerikleriyle yapmak mümkündür. Podcastler, videolar, şarkılar, klipler ve canlı yayınlar için tüm içeriklerin otomatik olarak ölçeklendirilebilir yapıda olması sağlanmaktadır. Bu sayede video üreticilerinin yaşamış olduğu her sorunun ortadan kaldırılabileceği belirtiliyor.

LPT Token Toplam Arzı ve Fiyatı

LPT tokeninin piyasaya toplamda 22 milyon 859 bin 12 adet sürüleceği açıklanmıştır. Toplam arzın %90’dan fazlası an itibariyle piyasaya sürülmüş durumdadır. LPT kripto parasının bu zamana kadar oluşan en düşük fiyatına 13 Mart 2020 tarihinde 0,4206 dolar ile rastlanmıştır. En yüksek fiyatı ise 100,24 dolar ile 9 kasım 2021 tarihinde oluşmuştur.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.