Kripto Paralardan Vergi Alınmasına Yönelik Karar Son Durum

Kripto Paralardan Vergi Alınmasına Yönelik Karar Son Durum
Kripto Paralardan Vergi Alınmasına Yönelik Karar Son Durum
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto Paralardan Vergi Alınmasına Yönelik Karar Son Durum; Avrupa Parlamentosu tarafından yeni kararlar alındı. Öyle ki bu bağlamda kripto paradan vergi alınmasına yönelik yeni bir adım atıldı. Aynı zamanda Avrupa Parlamentosu üyeleri tarafından daha düşük olan kripto para yatırımı yapılan kişilerden vergi alınmasına yönelik kuralların basitleştirilmesi lehine oy kullanıldı. 705 oy arasında 566 kişi tarafından destek alan bu karar ise bağlayıcı olmadı. Aynı zamanda buna ek olarak vergi tahsilatları ile alakalı olarak otomatikleştirme kararının da içerildiği belirlendi. Bunlara ek olarak vergi kaçırmanın önüne geçilmesinin altı çizildi. Bu konuda hakkında ise Blockhain teknolojisinden faydalanılması gerekildiği gündeme geldi. Karar detayları hakkında ise kripto paraların kesin bir tanıma kavuşması hakkında da detaylar incelendi. Bunlara ek olarak diğer ülkelerde de kripto paralardan vergi alınması gerekildiği konuşulan konular arasındaydı.

Avrupa Parlamentosu Bir Adım Attı

Kripto para üzerinden vergi alınmasına karşılık olarak Avrupa parlamentosu geç kaldığını vurguladı ve ciddi bir adım attı. Aynı zamanda küresel bir çapta örnek oluşturmasına yönelik çalışmaların söz konusu olduğu belirtildi. Önerilen kripto para varlık düzenlenmeleri ise MİCA tarafından da gereken onayı aldı. Aynı zamanda kripto paraların ve Bitcoinin Avrupa da yasaklanması hakkında endişeler meydana gelmişti. Ancak oylamanın ardından ise kripto para dostu olan bir taslak ve izlenim gözler önüne çıktı. Ancak bazı yasal düzenlemeler geleceğine dair görüşmeler gerçekleşti.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoHocası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!