Kripto Paralardan Artık Vergi Alınacak!

Kripto Paralardan Artık Vergi Alınacak
Kripto Paralardan Artık Vergi Alınacak
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto Paralardan Artık Vergi Alınacak!; Avrupa parlamentosundan beklenmeyen bir haber geldi. Artık kripto paralardan vergi alınmasına yönelik yeni kararlar alındı ve onaylandı. Onaylanmış olan yeni karara yönelik olarak ise kripto paralarından kesin bir şekilde tanıma kavuşturulması gerektiğinin üzerinde duruldu. Aynı zamanda bu konu içinde gerekli adımların atılacağına yönelik mesajlar verildi. Buna ek olarak ise Avrupa Parlamentosu, kripto paralardan vergi alınmasına ve vergi kodunun oluşturulması hakkında da bu kararın kesin ve net bir şekilde ele alınmasını talep etti. Avrupa parlamentosu buna ek olarak ise düşük miktarlı kripto para yatırımı yapan kişiler için daha basit ve daha kolay vergi kurallarının uygulanmasının lehine oy kullanmışlardır.

Kripto paralardan vergi alınmaya başlanması çok fazla ülke tarafından hareket geçirildi.

Avrupa Birliği ülkeleri de bu konuda çok geç kaldığından dolayı fazla eleştiriye maruz kalmaya başlamıştı. Bu konuda ise büyük bir hamle atan Avrupa Parlamentosu bu konuda da kesin bir karar alma yoluna girmiş oldu. Buna ek olarak ise vergi kaçırmaların önüne geçmek ve burumu engellemek için ise Blockhain teknolojisini kullanılabilir hale getirme planları da gündeme getirildi. Oylamaların ve görüşlerin ardından ise kripto paralarda ise yeniden bir artış görülmüş oldu. Öyle ki kripto para piyasası neredeyse 1 trilyon doların üzerine çıkmış oldu. Bu bağlamda ise lider olan kripto paralar giderek yukarıya çıkmaya ve hareketlenmeye başladı.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoHocası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!