Kripto Paralara Küresel Düzenleme Olacak Mı?

Kripto Paralara Küresel Düzenleme Olacak Mı
Kripto Paralara Küresel Düzenleme Olacak Mı
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto Paralara Küresel Düzenleme Olacak Mı; Dünyanın en büyük ekonomisine sahip olan ülkelerden meydana gelmiş olan G20 finansal olarak konuları ciddi bir şekilde kordine ederek bir dizi yeni düzenleme önerilerinde bulundu. Ülkelerin büyük kısmında ise bu düzenlemeye ait olan herhangi bir bilgi akışı saptanmadı. Ancak bazı ülkeler üzerinde yeni düzenleme kararları alınması hakkında çağrışımlar söz konusu oldu.

Finansal İstikrar Kurulu bu konuda farklı düzenlemeler beraber olmak ile aynı zamanda küresel düzenleme taleplerinde de bulundu.  Ancak bu çağrı ardından herhangi bir değişiklik söz konusu olmazken sadece ve yalnızca kara para aklama ve terör finansmanı gibi konular üzerinde yasalara gerektiği kadar uyuluyor. Hollanda Merkez Bankası Başkanı ise Klass Knot kripto piyasaları üzerinde yeni yaptırmalar söz konusu olacağını belirtti. Belirtmiş olduğu açıklamalarda ise keskin olarak karşılaşılan düşüşlerin mevcut yapılar ve düzenlemeler ile alakalı olduğunun altını çizdi.

 Kripto Paralar İçin Yeni Kararlar Alınacak Mı ?

Kripto para piyasası üzerinde dalgalanmalar gerçekten yeni düzenlemeler alınası gerekiyor mu sorularını beraberinde getirdi. Öyle ki Kripto para piyasasını toplam değeri ise neredeyse aktif olarak 3milyar dolara kadar ulaşmıştı ancak yeniden bir düşüş gözlenmesi ile birlikte şu an itibari ile  935 milyar dolara kadar bir düşüş söz konusu oldu. Bu bağlamda ise finansal istikrar ile yenş düzenlemelerin gelmesi gerektiğini ve bunlara ek olarak ise güvenlik ağlarında gelişme yaşanması gerektiğine dikkat çekildi.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoHocası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!