Kripto Para Hangi Ülkeye Ait?

0 7

Kripto para birimlerinde geliştiriciler ya da mucitler vardır ancak yöneticiler yoktur dolayısıyla kripto para hangi ülkeye ait sorusunun cevabı yoktur. Merkeziyetsiz bir yapıya sahip olan kripto para sistemi tek bir el tarafından yönetilemez bu yüzden özgür ve güvenli bir teknoloji olarak kullanılır.

Kripto Para Hangi Ülkeye Ait; Çin var mı?

Çin devletinin blok zinciri desteklemesi ile birlikte Singapur ya da diğer ülkelerde kripto para birimleri merkez ofis açmaya başladı dolayısıyla piyasada Çin menşeili paraların yükseldiğine dair çok sayıda algı oluşturuldu.

Çin kripto parası denmek yerine aksine kurucusu ekibi ya da hedef pazarı için olan paralar şeklinde adlandırılması çok daha doğrudur. Çin’de içerisinde NEO ve BTM kripto paraların da bulunduğu 12 kripto para biriminin yönetim kadrosu bulunmaktadır. Singapur’da rakam 6 ile sınırlı iken Japonya’da 2 kripto para birimi bulunmaktadır.

Hangi Ülkede Kaç Merkez Ofis Var

Kripto Para Hangi Ülkeye Ait; Tayland’da merkez ofisi olan tek kripto para birimi omisego olurken Güney Kore’de ıcon, Endonezya’da Pundixtir. Merkez ofisi Hong Kong olan 2 kripto para birimi varken İsrail’de 1 Rusya’da 3, Birleşik Arap Emirlikleri’nde 1, Hindistan’da 2 kripto para merkez ofisi bulunmaktadır.

Avrupa’ya bakıldığında ise Almanya’da 1, Fransa’da 2, İsviçre’de 3, Malta ve İskoçya’da 1, İngiltere’de 4, İtalya, Polonya ve Estonya’da 1, Hollanda’da 2, Kanada ve Arjantin’de 1, Amerika Birleşik Devletleri’nde ise 10 kripto para birimi merkezi bulunur.

Caymen adalarında 3 kripto para merkez ofisi bulunurken Yeni Zelanda ve Avustralya’da ise bu rakam sadece 1 ile sınırlıdır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.