BTC / USD
ETH / USD
XRP / USD
LTC / USD
EOS / USD
BCH / USD
ADA / USD
XLM / USD
NEO / USD
XEM / USD
DASH / USD
USDT / USD
BNB / USD
QTUM / USD
XVG / USD
ONT / USD
ZEC / USD
STEEM / USD

Kripto Para Dolandırıcılığı

0 29

Ne yazık ki, kripto para birimi ile ilgili suçların sayısında bir artış oldu. Kripto para dolandırıcılığı aşağıdakilerden biri şeklinde olabilir.

Sahte Web Siteleri

Yatırım yapmaya devam ederseniz büyük garantili getiriler vaat eden sahte incelemelere ve kripto jargonuna sahip dolandırıcı sitelerdir.

Sanal Finansal Piramitler

Kripto para dolandırıcılığı dijital para birimlerine yatırım yapmak için var olmayan fırsatların reklamını yaparak, büyük kârlar yanılsaması yaratırken, önceki yatırımcılara yeni yatırımcıların parasını öder.

Kripto Para Birimi Destekleyen Sözde Milyarderler

İnternette milyarderler ve ünlü şahsiyetler olarak poz veren dolandırıcılar, sanal para birimine yapılan yatırımları artırma sözü veriyor, ancak gerçekte kullanıcılar tarafından gönderilen fonlara el koyuyorlar.

Arkadaş Dolandırıcılığı

Flört uygulamaları veya sosyal medya kullanıcılarının sanal para birimlerine yatırım yapmaya veya ticaret yapmaya ikna edildiği online flört dolandırıcılıkları ds yükselen bir trend oldu. 2021’in ilk yedi ayında, ABD’de kripto para birimiyle ilgili 2binden fazla online arkadaşlık dolandırıcılığı raporu aldı; kayıplar ise 200 milyon dolara ulaştı.

Dolandırıcılar ayrıca gerçek sanal para tüccarlarının kimliğine bürünebilir veya kullanıcıları kendilerine para vermeleri için kandırmak için sahte borsalar kurabilir. Kripto para dolandırıcılığının başka bir türü, kripto para birimlerinde bireysel emeklilik hesaplarını satmak için yapılan sahte tekliflerdir. Sonra kripto para cüzdanlarının hacklenmesi ve sanal para biriminin çalınması vardır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.