Kripto Para Birimi Nasıl Depolanır?

0 9

Kripto para birimi nasıl depolanır? Kripto paranızı saklamanın, birçok yolu mevcuttur. Kripto paralarınızı borsada saklamanıza izin verilir. Madeni paralarınız bir borsada ise burada oluşabilecek saldırıya karşı savunmasız olabilirler.  Borsalar, kayıpları azaltmak amacıyla sigorta sağlar.

Kripto Para Birimi Nasıl Depolanır; Kripto Cüzdanlar

Kripto para birimi nasıl depolanır diyenler için en önemli iki güvenli yol kripto cüzdanlardır. Burada sıcak cüzdanlar ve soğuk cüzdanlar bulunur.

Sıcak cüzdanlar; internete bağlıdır. Tarayıcınız ve telefonunuz aracılığıyla erişim gerçekleşir. Çeşitli çevrimiçi pazarlara bağlanabilirsiniz. Kripto para birikiminizi borsadan alıp, farklı bir sisteme göndermeniz mümkün.

Soğuk cüzdanlar; internete bağlı değildir. USB sürücüsüne benzer donanımlı cüzdanlardır. Diğer cüzdana göre daha pahalıdır fakat daha güvenli olduğu kabul ediliyor soğuk cüzdanınızı kaybettiğiniz takdirde Kripto paranızı sonsuza kadar kaybedeceğiniz anlamına gelir. Buna dikkat etmeniz gerekiyor.

Kripto Para Cüzdanları Hakkında 

Kripto para birimi depolama işleminde, cüzdanlar devreye girmektedir. Seçim yaparken her biri ile ilişkili riskleri bilmeniz gerekir.

  • Örneğin soğuk cüzdanlar internetin olmadığı alanlarda kullanılır. Yani internete ihtiyacınız yoksa soğuk cüzdanlar sizin için ideal depolama olacaktır. Kaybettiğiniz takdirde buradaki paranızı da tamamen kaybedersiniz.
  • Sıcak cüzdanlar, şifreli hesap gibidir. Doğru geçiş aşamasında tercih ediliyor. Yapılan araştırmalar ve incelemeler doğrultusunda kripto para birimini depolamanın en güvenilir yolunu soğuk cüzdanlar olduğu ortaya çıkmıştır. Fakat siz detayları bilerek, kişisel tercihinizi yapabilirsiniz.
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.