Kripto Ayı Piyasası Bilmeniz Gereken Finansal Şartlar

0 56

Kripto ayı piyasası bilmeniz gereken finansal şartlar içerisinde, en önemlisi borsada önemli düşüşün olduğu üzerine tanımlanır. Ayı piyasası, kripto para borsasında meydana geldiğinde durgunluk – yüksek işsizlik oranları – siyasi iktidarsızlık ve bunların herhangi birinin sebebi doğrultusunda gerçekleşir. Ayı piyasasına hazırlıklı olmak için belli başlı hususlara dikkat etmeniz gerekiyor. Böylelikle risk durumları sizin için çok fazla kayıp anlamına gelmez.

Kripto Para Borsasında Ayı Piyasası

Kripto para borsasında ayı piyasası, arzın talepten daha büyük olduğu ve güvenin düşük olduğu zaman dilimi şeklinde tanımlanmaktadır. Kripto ayı piyasası bilmeniz gereken finansal şartlar, fiyatların düşmeye devam edeceği konusundadır.

  • Ayı piyasalarında, takas yapmak genellikle deneyimsiz yatırımcıların zorlandığı durumdur. Ne zaman sona ereceği ya da en düşük fiyat ne zaman ulaşıldığı tahmin edilemez. Geri sıçrama, genellikle ekonomik büyüme – yatırımcı psikolojisi – dünya haberleri gibi birçok dış etkenden etkilenir.
  • Yavaş ve öngörülemeyen süreçtir. Bu piyasalar beraberinde, çeşitli fırsatlar getirir.

Yatırım stratejiniz daha uzun vadeli ise ayı piyasasında satım alım yapmak aksine size kazanç getirir. Kısa vadeli stratejilere sahip yatırımcılarda ise geçici fiyat artışları görülür. Düzeltmelerden yararlanabilirler.

  • Gelişmiş yatırımcılar için kripto ayı piyasası açığa satış gibi stratejiler bulunur. Kripto yatırımcısının kullanmış olduğu farklı satıcı varlığın yükselmesi ya da düşmesinden bağımsız olarak yatırım yaptığınız ortalama dolar maliyeti riskiniz azalır.
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.