Kaspa Nedir? Kaspa Cüzdanları Nasıl Kullanılır

Kaspa Nedir
Kaspa Nedir?
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kaspa Nedir?

Kaspa Nedir? Kaspa, Proof of Work (PoW) mutabakat algoritmasına dayalı bir projedir. Kaspa’nın ana hedefi, hızlı ve ölçeklenebilir bir Layer 1 projesi olmaktır. Kaspa, GHOSTDAG/PHANTOM protokolünü temel alır. Bu durum Kaspa için en az Bitcoin kadar güvenli bir ortam oluşturmaktadır. Kaspa’nın popülaritesi birçok önemli faktöre bağlıdır. Bunun bir nedeni, çalışma kanıtı algoritmasıdır. Kaspa’yı PoW’dan ayıran temel özellik 1 saniyedeki blok üretim hızıdır. Ancak geliştiriciler kapasiteyi saniyede 10 hatta 100 bloğa çıkarmayı hedefliyor. Kaspa Network, PoW blok zincirlerinde ortaya çıkan ölçeklenebilirlik sorununu çözmeye yönelik bir projedir. Kaspa’nın hızlı ödeme süreleri, madencileri sansürden korur.

Kaspa Nedir? Kaspa ile akıllı sözleşmeler oluşturmak da mümkün. Kaspa’nın anında işlem onayı, işlem maliyetlerini en aza indirirken kullanıcı ve geliştirici deneyimini geliştirmeye yardımcı olur. Kaspa, birçok kripto projesinde uygulanan tek zincir yerinde birden çok bloğa işaret eden yönlendirilmiş bir asiklik grafik (DAG) kullanır. Kaspa’nın DAG’leri kullanması çifte harcamayı azaltır ve GHOSTDAG’ın temelini oluşturur.

Kaspa’nın Amacı

Kaspa Nedir? Kaspa’nın genel amacını özetler. Genel ve ölçeklenebilir bir sıralama katmanı, daha hızlı ödeme süreleri, küçük sansürden korunma ve silolar arasında bir iletişim ortamı sağlayan bir proje olmayı hedefliyor. KAS’ın maksimum arzı 28.074.026.601 ve dolaşımdaki arzı 1.7692.013.933’tür. Bu raporun yazıldığı sırada varlığın piyasa değeri 707 milyon 511 258 idi.

Türkiye’nin en büyük borsalarından olan Dyorex Kripto Para Borsası Hakkında merak ettiklerinize Dyorex Nedir makalemize link üzerinden ulaşabilirsiniz.

Kaspa Ekosistemi

Kaspa Nedir? Protokolün yüksek blok hızı, KAS madenciliğini daha merkezsiz hale getirerek, minimum hash oranlarıyla kârlı özel madenciliği mümkün kılıyor. KAS madenciliği, “optical miner” HeavyHash algoritmasının değiştirilmiş bir versiyonu olan kHeavyHash’i kullanır. HeavyHash, kaynakları verimli kullanır ve çekirdek açısından ağırdır, dolayısıyla GPU’lar ve FPGA’lar gibi standart madencilik ekipmanlarıyla iyi entegre olur.

Kaspa Cüzdanları Nasıl Kullanılır

Kaspa Nedir? Kaspa web cüzdanları piyasada bulunan en güvenilir cüzdanlardandır. Peki Kaspa cüzdanı nasıl oluşturulur?

  • Yeni Bir Cüzdan Oluşturun

İlk kez bir Kaspa cüzdanı oluştururken. Yeni cüzdan oluştur seçeneğine tıklayın. Ardından, cüzdanınız için bir şifre oluşturabileceğiniz yeni bir pencere açılacaktır. Yeni bir Kaspa cüzdan kullanıcısı olarak Yeni Cüzdan Oluştur’a tıklayın. Cüzdanınız için bir şifre oluşturmanızı isteyen yeni bir pencere açılacaktır.

  • Şifre Oluşturun ve Onaylayın

Parolanızı oluşturup onayladıktan sonra size 12 kelimelik bir yedek kod atanacaktır. Yine, bazı temel ifadeleri onaylamanız istenecektir. Ardından, aşağıda gösterildiği gibi cüzdan açılış sayfasına erişebilirsiniz.

  • Kaspa Cüzdanı Kullanarak Fon Alın

En üstteki cüzdan açılış sayfasında bir “Adres Al” bağlantısı göreceksiniz. Bu bağlantı kopyalanıp bağış toplama etkinliğiyle paylaşılmalı veya alıcının adresine yapıştırılmalıdır. Sağlanan QR kodunu tarayarak da hedef adresi ayarlayabilirsiniz.

  • Kaspa Cüzdanı Kullanarak Para Gönderin

Kaspa Nedir? Kaspa cüzdanınızdan jeton gönderme işlemi basittir. Bir sonraki pencereye erişmek için “Gönderildi” sekmesine tıklamanız yeterlidir. Bu pencere sizden alıcının adresini, NOV cinsinden tutarı ve isteğe bağlı bir notu girmenizi isteyecektir. Ek olarak, gönder düğmesine basmadan önce işlem için tercih ettiğiniz bir ücret belirleyebilirsiniz.

Kaspa Coin Çalışma Prensibi Nedir?

Kaspa Nedir? Kaspa Coin temel katmanıda, hızlı ve ölçeklenebilir bir olay sıralama motoru (Veri Kanıtı) geliştirmeye odaklanmaya çalışır. Ana onay bu nedenle yalnızca ödemenin durumunu kontrol eder. İkinci düzey işlevler ise en kapsamlı ve anlamlı biçimi takip eder. Kaspa ağının kripto para projeleri ve kullanıcıları için zamanlama sorununu çözmesinin bir başka doğal yolu da, madenciliği sansürden koruyan sipariş işleme, daha hızlı ödeme süreleri ve ticaret öncesi gizli işlemler için ölçeklenebilir bir ortak katman sağlamaktır.

Kaspa Nedir? Kaspa, Proof-of-Work ortamı tarafından sağlanan güvenlik seviyesini korurken, yüksek düzeylerdeki parazitlere dayanma becerisi bakımından benzersizdir. Kaspa’nın mevcut ağı saniyede bir blok hızında çalışmakta. Gelecekte, önemli geliştiriciler ve araştırmacılar, fikirleri saniyede 10 veya 100 blokla sınırlama olasılığını artırmak için çalışıyorlar. Kaspa, güçlü bir prova motoruna ve 1 saniyelik hızlı blok aralığına sahip, merkezi olmayan ve tamamen ölçeklenebilir bir açık kaynak platformudur.

Kaspa Coin ile Mining Nasıl Yapılır?

Kaspa Nedir? PoW mutabakat mekanizması kullanılarak geliştirilen Kaspa, merkezi olmayan bir yapıya sahip, madenciliği yapılabilir bir madeni paradır. Yüksek blok oranına sahip blockDAG mimarisi, dağıtılmış madenciliği mümkün kılar ve daha düşük hash oranlarında verimli solo madencilik sağlar. Kaspa Mining, “optical miner” fikrine dayanan kHeavyHash’e dayanmaktadır. kHeavyHash, enerji açısından çok verimlidir ve GPU sayesinde başarıyla çıkarılabilir. Madencilik ödülleri almak ve varlıkları tutmak için önce bir cüzdan adresine ihtiyacınız var. Kaspa cüzdan adresinizi almak için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Kaspa Nedir? Kaspa madencilik için bir adres aldıktan sonra, Kaspa’nın madenciliği desteklemek için bir madencilik havuzu bulması gerekiyor. Ek olarak, platformda Kaspa madenciliği yapmak için kullanılabilecek bir dizi madencilik uygulaması vardır. Kaspa Web Wallet, bugün piyasada bulunan en güvenli cüzdanlardan biridir. Basit ve kullanımı kolay bir arayüz, ödeme göndermeyi ve almayı kolaylaştırır. Desktop Wallet: KDX Operations Manager, bir masaüstü işletim sistemi ortamında çalışırken Kaspa Full Node yazılımını ve Kaspa Wallet’ı kolayca kurmanıza ve yapılandırmanıza olanak tanır.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoHocası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!