BTC / USD
ETH / USD
XRP / USD
LTC / USD
EOS / USD
BCH / USD
ADA / USD
XLM / USD
NEO / USD
XEM / USD
DASH / USD
USDT / USD
BNB / USD
QTUM / USD
XVG / USD
ONT / USD
ZEC / USD
STEEM / USD

İşlem Transaction Nedir? Nasıl Çalışır?

0 44

İşlem (transaction) nedir, kripto para biriminin değerinin blokzincir alanında farklı bir değere taşınması anlamına gelmektedir. Blok zincire dahil edilen, bitcoin cüzdanları arasında değer aktarımı olarak ifade ediliyor.

İşlem Transaction Nedir Hakkında

İşlem transaction nedir sorusu, kripto para dünyasında işlem yapmak isteyen kişilerin bilmesi gereken önemli bir konudur. Kripto para dünyasında alıcı ve satıcı arasındaki işlem değerleri ya da diğer bir ifade ile hizmet veya ürün karşılığında yapılan ödemeler işlem anlamına gelmektedir.

  • Kripto para da işlemler, blokzincir üzerinden gerçekleşir. Örnek vermemiz gerekirse, bitcoin işleminde bitcoin blok zinciri alınır. Ardından bitcoin madenci tarafından doğrulandıktan sonra bitcoin blok zincirine eklenir. İşlem bu noktada devreye girer.
  • İşlemin tamamlanmasından sonra iki taraf arasındaki anlaşma şartlarının gerçekleşmesine bağlı olarak akıllı sözleşmeler devreye girer. Kripto para dünyasında yalnızca alım ya da satım işlemleri yapmak doğru değildir. Burada yapılan işlemlerde ki, belli başlı konulara hakim olmak gerekiyor. Akıllı sözleşmeler, iki taraf arasındaki işlemlerin yürütülmesi anlamındadır.
  • Geleceğe dönük işlemlerde, akıllı sözleşmeleri ön plana çıkar. Eğer ki yatırımlarınızın kalıcı olmasını istiyorsanız sizin açınızdan en önemli etmen geleceğe dönük işlemlerde akıllı sözleşmelerdir. İşlemin tamamlanmasından sonra kripto para dünyasında cüzdanlara yatırım yapılır. Her kullanıcının kendisine ait bir sanal (kripto) cüzdanı bulunur. Bu cüzdanların onaylama işlemleri de, akıllı sözleşmelerin faaliyete geçmesi ile sağlanır.
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.