İşlem Transaction Nedir? Nasıl Çalışır?

İşlem Transaction Nedir
İşlem Transaction Nedir
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İşlem (transaction) nedir, kripto para biriminin değerinin blokzincir alanında farklı bir değere taşınması anlamına gelmektedir. Blok zincire dahil edilen, bitcoin cüzdanları arasında değer aktarımı olarak ifade ediliyor.

İşlem Transaction Nedir Hakkında

İşlem transaction nedir sorusu, kripto para dünyasında işlem yapmak isteyen kişilerin bilmesi gereken önemli bir konudur. Kripto para dünyasında alıcı ve satıcı arasındaki işlem değerleri ya da diğer bir ifade ile hizmet veya ürün karşılığında yapılan ödemeler işlem anlamına gelmektedir.

  • Kripto para da işlemler, blokzincir üzerinden gerçekleşir. Örnek vermemiz gerekirse, bitcoin işleminde bitcoin blok zinciri alınır. Ardından bitcoin madenci tarafından doğrulandıktan sonra bitcoin blok zincirine eklenir. İşlem bu noktada devreye girer.
  • İşlemin tamamlanmasından sonra iki taraf arasındaki anlaşma şartlarının gerçekleşmesine bağlı olarak akıllı sözleşmeler devreye girer. Kripto para dünyasında yalnızca alım ya da satım işlemleri yapmak doğru değildir. Burada yapılan işlemlerde ki, belli başlı konulara hakim olmak gerekiyor. Akıllı sözleşmeler, iki taraf arasındaki işlemlerin yürütülmesi anlamındadır.
  • Geleceğe dönük işlemlerde, akıllı sözleşmeleri ön plana çıkar. Eğer ki yatırımlarınızın kalıcı olmasını istiyorsanız sizin açınızdan en önemli etmen geleceğe dönük işlemlerde akıllı sözleşmelerdir. İşlemin tamamlanmasından sonra kripto para dünyasında cüzdanlara yatırım yapılır. Her kullanıcının kendisine ait bir sanal (kripto) cüzdanı bulunur. Bu cüzdanların onaylama işlemleri de, akıllı sözleşmelerin faaliyete geçmesi ile sağlanır.
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoHocası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!