Immutable X (IMX) Nedir?

Immutable X (IMX) Nedir
Immutable X (IMX) Nedir
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Immutable X (IMX) nedir; Ethereum temelli tasarlanan NFT uygulamaları için geliştirilmiş bir ilk katman-2 sözleşmesi ve ölçeklendirme projesidir.

StarkWave ile beraber geliştirilen açık kaynaklı, yaratıcılara merkez üstü uygulamalar yaratma fırsatı veren, katılımcılara NFT piyasalarında Immutable X Exchange ileaz masraflı ya da masrafsız NFT işlemleri gerçekleştirir. Immutable X, Illivium, ECOMI ve OpenSea projeleri ile beraberde çalışmaktadır.

Projenin token IMX isimli ERC-20 temelinde geliştirilmiş ve projenin gelişimini desteklemek hedefi ile geliştirilmiştir.

Immutable X Yararları Nelerdir?

  • Ethereum blok zincirinden daha seri işlem hızı, masrafsız ve daha korunaklı işlem gerçekleştirmeyi sağlar. Saniyede 9 bin civarı işlem yapılır.
  • NFT tasarımı yapan bir tasarımcı Immutable X ile masrafsız olarak tasarladığı NFT varlıklarını dönüştürebilir. Bu sistem ERC-721 ve ERC-1115 uyumludur.
  • Bu proje ile karbon-sıfır NFT varlıklar tasarlanabilir. Tasarlanan bu NFT’ ler Mintable ve OpenSea benzeri piyasalarda ticaret konusudur.
  • Sözleşmenin en ilgi çeken yanı NFT ticareti yapanlar fazla sermaye sağlamasıdır. Katılımcılarına ZK Rollups ve Validium sıfır-bilgi kanıtı sistemleri arasından tercih fırsatı sunar.

Immutable X Çalışma Şekli

Immutable X (IMX) nedir; Immutable’ nin StarkWave ortaklığı ile tasarladığı projedir. Ethereum zincirinde yer alan NFT’ ler için geliştirilmiş katman-2 anlaşması ve ölçeklendirmedir. NFT’ ler çalıştıkları blok zincirlerinin koruma ve değeri kadar uygulanır. Ethereum temelli olan NFT işlemlerinin koruma ve seri işlemler yapmasına yardım eder.

Sıfır-bilgi toplama ile fazla sayıda işlemin belirlenmiş bir işlem ile ilişkilendirilen katman-2 korumasıdır. Seçilen işlem akıllı sözleşmeler ile parça parça incelenir. Bu toplama şekli block kanıtlama işlemleri için gerekli olan depo alanları ve hesaplama süresini kısaltır.

Sıfır-bilgi toplamaları, data zincirlerinde bulunur ve katılımcılara varlıklarında tam denetim sağlar. Valdium benzer özellikleri taşır fakat dataları zincir harici saklar, bu sebep ile daha korunaklı sayılır.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoHocası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!