İlk Çıkan Kripto Paralar

İlk Çıkan Kripto Paralar
İlk Çıkan Kripto Paralar
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para birimleri, 10 yıldan daha kısa bir süredir varlığını sürdürüyor ve hala nispeten yeni bir fenomendir. İlk ve en bilinen kripto para birimi olan Bitcoin, 2009 yılında Satoshi Nakamoto adı altında, anonim kişi tarafından yaratıldı.

Bitcoin Ethereum Litecoin mi? Fark nedir ve Neden Önemsemelisiniz?

Bitcoin, Ethereum ve Litecoin’in tümü, kripto para birimleridir. Bitcoin, ilk cryptocurrency idi ve hala en popüler olandır. Ethereum, ikinci en popüler ve Litecoin ise üçüncü en popüler kripto paralardır.

Bu ilk çıkan kripto paralar; merkezi değildir yani, merkezi bir otorite olmadan çalışırlar. Bu, onları geleneksel finansal sistemlere kıyasla benzersiz kılıyor. Her üç kripto para birimi de başlangıcından buna, önemli fiyat dalgalanmaları gördü ancak, oynaklığa rağmen, üç para birimi de nispeten popüler olmaya devam ediyor.

Kripto Para Birimleri Neden Paranın Geleceğidir?

Güvenli, şeffaf ve anonim oldukları için, paranın geleceği olan kripto paralar, birçok kişi tarafından tercih ediliyor. Bunun yanında ilk çıkan kripto paralar başta olmak üzere, diğer kripto paralar da geleceğin para birimi olarak görülüyor.

  • Hızlı, kolay ve güvenilirdir.
  • Herhangi bir fiziksel varlık tarafından desteklenmezler. Bu onları, son derece değişken ve hırsızlığa karşı savunmasız hale getirse de yüksek derecede özerklik ve mahremiyet sağlar.
  • Kripto para birimleri; mal ve hizmetler için, ödeme şeklinde devrim yarattı ve geniş çapta benimsenmelerinin devam edeceğine kesin gözüyle bakılıyor.

Geleneksel itibari para birimlerine kıyasla, bir değişim aracı olarak kullanıma uygun olmalarını sağlayan özellikleriyle tercih ediliyor.

Kripto Para Birimleriyle Nasıl Yatırım Yapılır?

İşlemlerini güvence altına almak ve yeni birimlerin oluşturulmasını kontrol etmek için, kriptografi kullanan ilk çıkan kripto paralar, hükümet ya da finansal kurum kontrolüne tabi değildir.

Kullanıcıların kimliklerin görünmeyen bu kripto para birimleri, merkezi olmayan borsalarda işlem görür.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoHocası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!