Ichimoku İndikatörü Nedir, Nasıl Kullanılır?

Ichimoku İndikatörü Nedir
Ichimoku İndikatörü Nedir
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ichimoku İndikatörü nedir, nasıl kullanılır; eşitlik grafiği. Bir görüntü üzerinden fiyat dönüşümlerini ve sinyallerini belirlemede kullanılıyor. 1969 yılında Goichi Hosoda geliştirdi. Karmaşık görünümüne rağmen basit ve anlaşılır bir göstergedir. Oldukça kullanışlı ve popüler göstergelerden biridir. Yatırımcıya yol haritası oluşturma konusunda yardım eder.

Ichimoku İndikatörü nedir, nasıl kullanılır; popüler denge analiz yöntemidir. Grafik üzerindeki veriler konumları, keşişme noktaları ve yakınlık- uzaklık gibi etmenler ile sinyaller oluşturmaktadır. Bu gösterge oldukça etkindir. Deneyimli yatırımcıların en büyük gücüdür. İşleyişini anlamak için öncelikle demo hesaplar üzerinde denemek faydalı olabilir. Yatırımcılar ve analistler grafiğin verdiği bilgiler ile işlemlerini gerçekleştirmektedir.

Ichimoku Parametreleri

  • Tenkan-Sen ve Kujun- Sen; al-sat sinyallerinin en güçlüsü. Analiz temelde iki parametrenin birbirine olan mesafesine dayanmaktadır. Tenkan-Sen piyasa değişimlerine karşı daha hassastır. Kijun-Sen destek ve direnç seviyelerini gösterir. Bu iki parametrenin birbirini kesmesi al-sat sinyallerini oluşturur, keşişme noktası ise sinyalin günü ifade eder. Tenkan-sen kırmızı renk, Kijun- Sen ise mavi renk ile gösterilir.
  • ChikouSpan: Yeşil renk ile gösterilir. Kapanışta ulaşılan fiyatın 26 periyot geriye çekilmesi ile oluşur. Tenkan-Sen ve Kijun-Sen  sinyallerinin sağlamasını yapar.
  • SenkouSpan A ve SenkouSpan B: Ichimoku göstergesinin sınırlarını belirtir.

Ichimoku bulutu: Grafiğin çarpıcı özelliklerinden. Tenkan-Sen ve Kijun-Sen dışındaki parametreleri gösterir. İzlemede kullanılan renkler işlem yapılan aracı kurumlara göre farklılaşır.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoHocası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!