Green Satoshi Token (GST) Nedir?

Green Satoshi Token (GST) Nedir
Green Satoshi Token (GST) Nedir
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Green Satoshi Token (GST) nedir; 2021 yılında Avustralya’ da geliştirilen STEPN Move-to-Earn tasarısının yardımcı dijital parasıdır.  Oyna-kazan sistemini örnek alarak tasarlanmıştır. STEPN Web3 ile çalışan sağlık, eğlence ve spor alanlarında öne çıkar. Katılımcıların hareketli yaşama yönlendiren bir projesidir.

Tasarı oyna kazan ile oyunculara hem oyun oynama hem de kazanç sağlamasına imkân tanır. Bu tasarı katılımcıların gerçek hayatta yaptığı aktiviteler ile dijital para elde eder. Bu uygulama ile kazanç sağlamak için devamlı oyuna girerek online kalmak şart değildir. Proje katılımcıların günlük hareketlerini online olmadıkları zamanlarda da izleyebilir. STEPN projesi blockchain teknolojisinde çalışan diğer oyna- kazan projelerine benzer şekilde kazanmadan önce sermaye yatırma koşulu ile çalışır. STEPN kazancı için ilk adım NFT spor ayakkabı sahibi olmaktır. Sonra ise katılımcı her yaptığğı spor aktivitelerinden token elde etmeye başlar.

Green Satoshi Token (GST) Nasıl Kazanılır?

Oyuncu iki spor ayakkabıyı birleştirerek Shoebox (spor ayakkabı kutusu) oluşturur. Shoeboxu olan oyuncu herhengi bir NFT Sneaker satın alabilir. Projede yer alan NFT Marketplace’ den ellerinde olan her varlığı diğer oyuncular ile değiştirebilir ya da NFT kiralama yapabilir. Oyuna mobilden katılanlar Swap aracılığı ile farklı jetonların alım-satım işlemlerini yapabilir. NFT ve tokenler cüzdanlarda saklanır. STEPN projesinde para basımı NFT spor ayakkabı alım-satımı ve kiralama işlemleri nedeni ile vergi alınabilir.

Oyun içerisinde GST coinin kullandığı belirli modlar vardır. Bu maddelerin en önemlileri:

  1. Solo Mod, oyuncular aktiviteleri ile GST coin elde eder, elde edilen GST coin miktarı, günlük hareketlere ve ender bulunan NFT ayakkabı sahibi olma ile belirlenir.
  2. Maraton Mod, aylık ve haftalık olarak düzenlenen 24 saat evvel kayıt gerektiren online maratonlardır.
  3. Arka plan mod, katılımcı yalnız bir çift spor ayakkabı sahibi olarak GST token kazancı sağlanır. Bu mod spor ayakkabıların direncini düşürmeden uygulamadan çıkılsa da çalışmaya devam eder.
  4. NFT’ lerin ayrımlı nitelikleri ve Gem Soketi bulunur. Oyun yenileme/güncelleme GST yakımı ile gerçekleşir.

GST Token Nedir?

Green Satoshi Token (GST) nedir; Solana blockchain teknolojisi ile çalışan iki tokene sahip, gerçek hayat ve dijital dünyayı birleştiren tasarıdır. Tokenleri Green Satoshi Token (GST) ve GMT token isimli iki token olarak geliştirilmiştir. GMT token, yatırımcılarına proje yönetimine karışma hakkı veren bir yönetim tokenidir. Green Satoshi Token (GST) projenin yardımcı tokenidir. GST token maksimum arz miktarı belirlenmemiştir. Bu yüzden enflasyonist bir dijital paradır. Dolaşımda olan arz miktarı 572,553,134 GST coin ve piyasa değeri 243,971,640 TRY.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoHocası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!