Holo (HOT) Nedir?

Holo (HOT) Nedir
Holo (HOT) Nedir
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Holo (HOT) nedir; Eric Harris-Braun ve Arthur Brock isimli kişilerin oluşturduğu Holochain teknolojisi ile çalışan eşler partçalanmış bir tasarıdır.  Amacı ağ üzerinde geliştirilen uygulamaların bağlantısını sağlayarak Holo ağı kullanıcılarının DApp ulaşımının basit olduğu bir evren ve piyasa sağlamaktır. Holo üzerinde yapılan işlem maliyetlerini HoloFuel token karşılar. HoloFuel tokeni yerine ödeme yapabilmek için ERC-20 temelli HOT token geliştirmiştir. Tasarının hedefi P2P piyasasına destek vermek olan teknoloji ve araç tasarımcısı MetaCurrency tasarımın bölümü şeklinde oluşturulmaya başlanmıştır.

Holochain Ne Demektir?

Holochain seri ve korunaklı eşler arası uygulama geliştirmek hedefi olan açık kaynaklı altyapı sistemidir. Geliştirilen sistem ile katılımcı donanımlarının çeşitli sunucular ile çalışmasına son vererek korunaklı ağlar üzerinden doğrudan birbirleri ile çalışmalarını sağlar. Uygulama tasarımcıları Holochain ile bulut kullanım maliyetlerinden kurtulur.

Uygulamalar, katılımcıların ekipmanlarında çalışır, kişiye özgü bilgiler ve datalar geliştirir. Açık kaynaklı olan denetim alanları katılımcı izin denetimi ile kaçak girişlere karşı güvenlik sağlar.

Diğer uygulamalar ile iletişim kurulduğunda daha fazla güç yüklemesi yaşar. Holochain üzerinde oluşturulan her uygulama katılımcılarına özgü kodlar ile eşler arası ağ geliştirir. Bu şekilde geliştirilen ağ etkileşimlerine dışardan erişim, denetim ve durdurma işlemi uygulanamaz.

Online koruma, katılımcıların sorumluluk almaları ile gerçekleştirilir. Data bölümleri geliştiricisine şifreli kontrol yetkisi verir. Bütün katılımcılar dağıtılan uygulama şartlarına uyum ve kötü amaçlı kullanıcıların tespit edilmesine olanak verir.

Holo Özellikleri Nelerdir?

  1. Dolochain internet baskın merkezlerine rakip olarak geliştirilmiş, katılımcıların özgünlüğünü sağlar. Katılımcılara sorumluluk vererek, katılımcılara iletişim özgürlüğü ve koruma sağlar.
  2. Holo (HOT) nedir; Holochain üzerinden katılımcıların iletişim kanalı şeklinde geliştirilmiştir. Dolaşımda olan güncel HOT arzı 173,342,974,127 coin ve piyasa değeri 5,494,068,195 TRY. Maksimum arz miktarı belirtilmemiştir.
  3. HOlochain üzerinde çalışan DApp uygulamalarına saklama ve işlem gücü veren farklı bilgisayar merkezlerinden destek alır. Bu merkezlerde yer alan bilgisayarlar verdikleri hizmetler için özel olarak geliştirilmiş HoloFuel token geliri elde eder.

Holochain Çalışma Şekli

Bireysel Ajans: uygulama kopyası ile kimlik ve dataların donanımda paylaşılmasına ve izin yetkisi ile işlemlerin yapılmasını sağlar. Yaratılan her data bölümü özgün anahtarlar ile imzalanır ve bireysel günlüklerde depolanır.

Paylaşılan Kurallar: temelde geçerli dataların görünümünü belirleyen kurallar bütünüdür. Katılımcılar özel kopyalar ile çalıştıklarından birbirlerine sorumluk yükleyerek kuralların toplum anlaşmalarına dönüşmesini sağlar. Bu yöntem katılan kötü niyetli kullanıcıların tespitini gruptan çıkarılmasını sağlar.

Karşılıklı Egemenlik: Bütün katılımcılar eşit şekilde aynı yetki ve sorumluluklardan yaralanır.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoHocası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!