GitHub Nedir? GitHub Nasıl Çalışır?

GitHub Nedir
GitHub Nedir?
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

GitHub Nedir?

GitHub Nedir? GitHub, geliştiricilerin ve programcıların kodlarını karşıya yükleyebilecekleri ve üzerinde iş birliği yapabilecekleri bir barındırma sitesidir. GitHub’ın göze çarpan bir özelliği, sağlam sürüm kontrol sistemidir. Sürüm kontrolü, programcıların yazılımı değiştirmesine olanak tanır (belki hataları düzeltmek veya verimliliği artırmak için). Bunu yapmak, yazılımın kendisini veya mevcut kullanıcıların deneyimini etkilemeyecektir. Teklif gözden geçirilip onaylandıktan sonra, önerilen değişiklikler gerçek yazılıma kolayca entegre edilebilir.

GitHub Nedir? GitHub, Amazon, Google Cloud ve Code Climate gibi iş ortağı platformları ve hizmetleriyle entegre edin. 200’den fazla farklı programlama dili için sözdizimini vurgulayabilir. GitHub, sürüm kontrol yazılımı geliştirmek için tek site değil, ancak en popüler site olabilir. 24 Temmuz 2020 itibariyle sitenin 45 milyondan fazla kullanıcısı var. Türkiye’nin en büyük borsalarından olan Dyorex Kripto Para Borsası Hakkında merak ettiklerinize Dyorex Nedir makalemize link üzerinden ulaşabilirsiniz.

GitHub README.md Resim Eklemek - hknsoft

GitHub Nasıl Çalışır?

GitHub Nedir? GitHub’ın sunduğu birçok özellik arasında çatallanma, çekme istekleri ve birleştirme en önemli üç tanesidir. Bir projeyi çatallamak, orijinal projeyi etkilemeden özgürce deneyebileceğiniz bir kopya oluşturur. Yaptığınız değişikliklerden memnunsanız bir çekme isteği gönderebilirsiniz. Çekme talepleri proje sahibine gönderilecektir. Proje sahipleri, yaptığınız değişiklikleri görebilir ve takip soruları sorabilir. Proje sahibi değişiklikleri beğenirse, çekme isteğini birleştirin.

Bu, çatallı projenin değişikliklerini orijinal koda uygulayacaktır. GitHub, geliştiriciler ve programcılar için bir tür sosyal medya sitesi görevi görür. Çalışmanızın halkın önünde görünmesini sağlar. Web’deki en büyük kodlama topluluklarından biridir, bu nedenle onu projeniz için kullanmak çok fazla tanıtım sağlayabilir. Projenizi ne kadar çok kişi incelerse, projeniz o kadar fazla ilgi görebilir ve kullanılabilir.

GitHub Neden Önemlidir?

Örneğin, projeniz için temel bir çerçeveye sahip olduğunuzu varsayalım. Proje istediğinizi yapar, ancak daha geniş bir kitlenin onu nasıl uygulayacağından veya herkes için işe yarayıp yaramayacağından her zaman emin olamazsınız. GitHub Nedir? GitHub kullanıcılarının devreye girdiği yer burasıdır. Projenizi GitHub’da yayınlamak, daha geniş bir programcı ve hobi topluluğunun çalışmanızı takdir etmesini sağlar. Çatışma veya beklenmeyen bağımlılık sorunları gibi olası sorunlara karşı sizi uyarabilirler. Bu sorunlara çözümler önererek size çok fazla destek veriyorlar.

Github nedir? - Haberler

GitHub Nedir? GitHub, değişiklik günlüklerindeki değişiklikleri takip eder, böylece her seferinde tam olarak neyin değiştiğini bilirsiniz. Bu özellik, zamanda geriye gitmek ve çalışanlar tarafından yapılan değişiklikleri hızlı bir şekilde belirlemek için çok kullanışlıdır. GitHub’daki bir proje bir tür açık kaynak kodudur. Açık kaynak kodu kurumlar tarafından da benimsenmiştir ve esasen herkes kodu inceleyebilir ve değişiklik önerebilir. GitHub, mevcut sorunları çözmek ve çözümleri yayınlamak için sürekli çalışan bir programcı topluluğu sağlar.

Github Nasıl Kullanılır?

GitHub Nedir? Github, yazılım endüstrisindeki en sıcak sistemlerden biridir. Her şeyden önce kullanım, son yıllarda en çok araştırılan konulardan biridir. Öncelikle Github’u kullanmak için kayıt olmanız gerekiyor. Github’a kaydolduktan sonra kullanılabilir. Github’a kayıt olduktan sonra gerekli ortamı dağıtmamız gerekiyor. Ardından, makineniz için bir SSH anahtarı oluşturmanız gerekir. Diğer kullanıcılar da bu anahtar sayesinde kişiyi tanıyabilir. Daha sonra yeni bir depo oluşturulur ve dosyalar oluşturulduktan sonra bu depoya gönderilir. Deponun klonlanması, dosyalar depoya gönderildikten sonra gerçekleşir.

GitHub’ın Avantajları Nelerdir?

Aşağıda GitHub’ın avantajlarından bazılarını bulabilirsiniz:

  1. Özetler ve Github Sayfaları

Bir süre önce GitHub, Gists özelliğini yayınladı. Bu, bir veya daha fazla dosyayı kolayca çalışan bir Git deposuna dönüştürmenize olanak tanır. GitHub Sayfaları, geliştiricilere GitHub’da statik web siteleri barındırma olanağı sağlar. Çok kolay, sadece HTML sayfasını başka bir depoya atayın.

  1. İyi Doldurulmuş Belgeler ve Destek Sunar

Gerektiğinde başvurulabilecek yazılım geliştirme sürecine ilişkin ayrıntılı bir kılavuza sahip olmak çok önemlidir. GitHub Nedir? GitHub, kullanıcıların Git iş akışları, örnekler ve diğer kılavuz benzeri içerikleri bulup öğrenmesi için mevcut en iyi araçlardan biridir. Ek olarak, örneğin BitBucket ile karşılaştırıldığında, GitHub yalnızca güvenilir çevrimiçi müşteri desteği sağlamakla kalmaz, aynı zamanda iyi bir bilgi tabanı ve kullanışlı video eğitimleri sağlar.

  1. Kendi Özgeçmişiniz Gibi Çalışır

GitHub’ın avantajı, geliştiriciler ve becerileri için bir özgeçmiş görevi görebilmesidir. Bu alışılmadık bir özgeçmiş türüdür, ancak insanların platforma yaptığı tüm katkıları ve üzerinde çalıştığınız projeleri sergilemek istiyorsanız yine de iyi çalışır.

  1. Yeni Projelerin Başarılı Olmasına Yardımcı Olur

Açık kaynak bir platform olarak GitHub, çeşitli boyut ve ölçeklerdeki projeleri yürütmeyi çok kolaylaştırır. Bu şekilde, sadece insanların fikirlerine katkıda bulunmalarına izin vermekle kalmaz, aynı zamanda genç projelerin başarılı olmasına, genişlemesine ve değişmesine de yardımcı olur.

  1. Sadece Geliştiriciler İçin Değildir

GitHub programcılar için harikadır, ancak kod yazmak ve geliştirmekten daha fazlası için kullanılabileceğini biliyor muydunuz? bazı insanlar sistemi Word belgelerini daha iyi ve daha kolay değiştirmek için kullanır.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoHocası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!