Arbitrum Coin Nedir? Arbitrum Nasıl Çalışır?

Arbitrum Coin Nedir
Arbitrum Coin Nedir?
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Arbitrum Coin Nedir?

Arbitrum Coin Nedir? Arbitrum, Ethereum akıllı sözleşmelerinin işlevselliğini güçlendirmek için tasarlanmış bir Katman 2 çözümüdür. Arbitrum, gizlilik özellikleri eklerken Ethereum akıllı sözleşmelerinin hızını ve ölçeklenebilirliğini geliştirir. Platform, bir geliştiricinin değiştirilmemiş Ethereum Sanal Makinesini (EVM) kolayca çalıştırmasına izin verecek şekilde tasarlanmıştır. Sözleşmeler ve Ethereum işlemleri onun ikinci katmanında 1. katmanda ise Ethereum’un üstün güvenliğinin tadını çıkarmaya devam edebilirsiniz. Mevcut Ethereum tabanlı akıllı sözleşmelerin bazı eksikliklerini gidermek için tasarlanmıştır. B. Ethereum kullanıcı deneyimini azaltan verimsizlikler ve yüksek yürütme maliyetleri ve genellikle işlemleri pahalı bir görev haline getirir.

Arbitrum Coin Nedir? Arbitrum, Ethereum ana zincirinde gönderilen işlem gruplarını kaydetmek ve bunları düşük maliyetli ve ölçeklenebilir katman 2 yan zincirlerinde yürütürken doğru sonuçlar sağlamak için işlem toplama adı verilen bir teknik kullanır. Bu süreç, çoğu şeyi hafifletmeye yardımcı olacaktır. Ethereum’un şu anda uyguladığı hesaplama ve bellek yükü ve ayrıca yeni güçlü Katman 2 tabanlı DApp sınıflarını etkinleştirecek. New York merkezli geliştirme şirketi Offchain Labs, şu anda eksiksiz bir Arbitrum ürünleri ve ölçeklendirme çözümleri paketi geliştiriyor. Girişim, Offchain Labs tarafından yönetiliyor kurucu ortaklar Ed Felten, Steven Goldfeder ve Harry Kalodner.

Forte augmentation du volume d'activité du réseau Arbitrum alimentée par des rumeurs du lancement prochain d'un jeton et d'un airdrop - ConseilsCrypto.com

Arbitrum Coin Nedir? Ed bir profesör, Stephen bir doktora ve Harry Princeton Üniversitesi’nde yüksek lisans öğrencisi. Üçü de kripto para birimlerini daha güçlü hale getirme tutkusuna sahip blockchain uzmanları Ağustos 2022’de Arbitrum, yeni bir Nova olan Nova’yı piyasaya sürdü. AnyTrust teknolojisi üzerine kurulu ve Ethereum blok zincirini daha da genişletmek için tasarlanmış zincir. Bu Offchain Labs’ın toplama teknolojisini kullanılarak oluşturulan orijinal Arbitrum One zincirinden daha farklıdır. Türkiye’nin önde gelen Kripto para borsası Dyorex hakkında merak edilenlere Dyorex Nedir yazısından detaylı ulaşabilirsiniz.

Arbitrum Nasıl Çalışır?

Arbitrum Coin Nedir? Arbitrum merkezi olmayan bir çözümdür ve Ethereum blok zincirinde çalışır. Arbitrum, Ethereum ağındaki trafiği azaltmak için akıllı sözleşmeleri ve işlemleri ölçeklendirmek üzere tasarlanmıştır. Arbitrum, Ethereum ağındaki işlemleri azaltmak ve daha hızlı sonuçlara ulaşmak için çeşitli optimizasyon teknikleri kullanır. Tahkim teklifleri iki katmanlı bir çözüm. İlk katman, Arbitrum’u akıllı sözleşmeleri ve işlemleri yürütmek için optimize eden Optimistic Rollup adlı bir teknolojidir.

Arbitrum Coin Nedir? İkinci katman, Arbitrum’un iyimser özetini işlemek için kullanılan yan zincir sistemidir. İyimser Toplama, bir işlem hızlandırma teknolojisidir. Bu teknoloji onu yan zincirlerdeki işlemleri blok zincirinde doğrulamadan işlemek mümkün. İşlem, işlemleri doğrulamak için gereken süreyi azaltır ve düşük maliyetli işlemleri işlemenizi sağlar

Arbitrum’u Benzersiz Yapan Nedir?

Arbitrum Coin Nedir? Tahkim Sözleşmelerini farklı kılan özelliklere gelince, proje kolay erişilebilir bir platform oluşturmak için tasarlanmıştır. Arbitrum, EVM uyumlu toplama seçeneklerinden biri olarak kabul edilir. Bu nedenle, EVM ile uyumlu herhangi bir dil doğrudan kullanılabilir. Yeni bir dil öğrenme zorunluluğunun olmaması Arbitrum ile yazılım oluşturma sürecini kolaylaştırmaktadır. Ethereum ağına kıyasla, gelişmiş toplama teknolojisi maliyeti büyük ölçüde azaltacaktır. Arbitrum ağını geliştiren ekip, kendi ikinci kademe projesini geliştirmek için tüm engelleri en aza indirmek için çalışıyor. Ayrıntılı geliştirici belgeleri oluşturarak ve Ethereum’daki mevcut araçları kullanarak geliştirme sürecine hızlı bir başlangıç ​​yapın.

Arbitrum nedir? - Coin Mühendisi

Yüksek EVM uyumluluğu

Arbitrum Coin Nedir? Tahkim, EVM uyumlu toplamalardan biri olarak kabul edilir. Solidity veya Vyper gibi EVM’ye derlenen bayt kodu düzeyinde EVM ile uyumlu herhangi bir dil kutudan çıkar çıkmaz kullanılabilir, bu da geliştiricilerin Arbitrum’u geliştirmeden önce yeni dillerle uğraşması gerekmediğinden geliştirmeyi basitleştirir.

Sağlam geliştirici araçları

Arbitrum Coin Nedir? Arbitrum’un arkasındaki ekip, Tier 2 çözümleri oluştururken giriş engellerini en aza indirmek için elinden geleni yapıyor. Bu nedenle, geliştiricilerin Ethereum için mevcut araçları kullanmaya başlamasına izin vererek, Arbitrum için kapsamlı geliştirici belgeleri oluşturdular. Eklentiler veya Hardhat veya Truffle gibi derleyiciler gibi Arbitrum’a özgü herhangi bir şey indirmeye gerek yoktur.

Düşük ücretler

Ethereum için katman 2 ölçekleme çözümü olarak Arbitrum, yalnızca Ethereum işlem hacmini artırmakla kalmayıp aynı zamanda işlem ücretlerini de en aza indirmek için tasarlanmıştır. Arbitrum, yüksek verimli toplama teknolojisi sayesinde doğrulayıcılara makul teşvikler sunarken ücretleri Ethereum’un bir kısmına indirir.

Projenin Amacı ve Teknik Makale

Arbitrum projesinin asıl amacı, ölçeklenebilirlik sorununa bir çözüm olarak geliştirilmiştir. Ethereum blok zinciri, yüksek işlem doğrulama maliyeti nedeniyle sınırlı işlem kapasitesine sahip olduğunu belirtelim. Bu, genel ağ performansını ve işlem onay sürelerini olumsuz etkiler. Arbitrum, bu sorunu çözmek için Ethereum blok zinciri ile çalışan bir “Katman 2” çözümüdür.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoHocası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!