Genesis Block Nedir?

0 14

Genesis Block nedir; blok zincir sisteminde ‘’Genesis bloğu’’ olarak tanımlanan ağ paylaşım alanı bilgi depolama özelliğine sahiptir. Depolama oluşturmak için sistem blok zincir sistemi üzerinden farklı ağlara bağlanarak blok 0 ile blok 1 dizilimini uygular. Blok sisteminde her bir blok bilgileri depolayan kalıplar şeklinde işlem yapmaktadır.

Genesis Block Nedir; Genesis Block Özellikleri Nelerdir?

Genesis Block nedir; bilgi depolama özelliğine sahip blok zincir üzerinden işlem yapan 0 ile 1 blok paydasında buluşan Genesis Block, 6 gün boyunca blokların düzenli ilerlediğinden emin olur.

  • Blok 0 zaman damgası olarak 2009-01-01 18: 15:05 kullanır.
  • Blok 1: 2009-01 09 02:54:25 zaman damgasını kullanmaktadır.
  • Zaman damgası aralığı 10 dakika olarak hedeflenir.
  • Bitcoin sistemleri üzerinden ilerleme kaydedilmektedir.
  • 6 gün sonra kayıt işlemi yapılır.

Genesis Block özellikleri gizemli bir kuruluş amacını da barındırır. Kod yazılımında bitcoin sistemi için 50 BTC harcaması yapılması gerekmektedir. Nakamoto tarafından geliştirilen sistemde gerçek bir işlem alanı oluşturacak kodlama özellikleri  bulunur.

Depolama amacıyla yazılım geliştirilmiş, zaman damgasıyla da güven sağlanmıştır. Genesis Block sisteminde orijinal bitcoin işlemcisi üzerinden blok zincir harekete geçmektedir. 1 blok ile 0 blok arasındaki kodlama üzerinden zaman damgası, blok verileri işlenmektedir. Blok kodları web sitelerde verilmesine rağmen erişim sistemi hata verir. Güvenliği sağlanmış ve etkili bir şekilde takas sisteminden bağımsız kalmış özellikleri bir araya getirmiştir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.