Fan Token Nasıl Çalışır, Farkı Nedir?

Fan Token Nasıl Çalışır
Fan Token Nasıl Çalışır
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Fan Token Nasıl Çalışır; Fan token nedir; taraftarların ve spor kulüplerinin iletişimini kuvvetlendirmek, taraftarlara oy kullanma hakkı benzeri yarar sunan dijital para birimleri. Chiliz alt yapısında Socios.com platformu ile çalışır.

Katılımcıları arasında yabancı ve yerli çeşitli kulüpler yer alır. Fan tokeni olan  Galatasaray, Trabzonspor, Paris Saint German, Juventus, Atletico Madrid spor kulüplerinden bazıları bunlardır. Fan token Socios aracılığı ile anketlere katılıp tutukları spor kulüplerinin karar alma süreçlerinde görüş bildirir. Fan token yatırımı yapılabilir. Bu özellikleri ile fan tokenler iki taraf açısından yararlı hale geliyor.

Taraftar token olarak da bilinen sanal bara birimidir. Fan token değerini spor kulüplerini destekleyen katılımcılar ve özgün yaralar sağlamaları ile kazanır.

Fan Token Nasıl Çalışır?

Piyasada işlem gören sanal para gibi çalışır. Fan token ticareti yapılır ve fiyatını yatırımcıların arz ile talebi şekillendirir. Piyasada yaşanan dalgalanmalar ve tokenin gördüğü ilgi fiyatı etkiler.

Yatırımcı elinde olan Fan token miktarına göre kulüpleri ilgilendiren farklı alanlarda oy hakkına sahip olur. Yatırımcılar tur otobüs tasarıları, maç yerleri, kulüp ürün tasarımı, biletler ile ilgili konular ve en kıymetli oyuncu kategorileri oy kullanılan konulardır. Bu faydalar ile külube destek ve fan tokenlere değer kazandırır. Fan token kulüpleri destekleyenlerden oluşan özgün topluluklardır.

Fan Token Farkı Nedir?

Bu token spor kulübü ve taraftar gruplarının parçasıdır. Ethereum ve Bitcoin özelliklerinden bazılarını taşımaz. Diğer dijital paralardan farklı olarak blockchain teknolojisinin problemlerini ortadan kaldırma amacı taşımaz. Ödül ve eğlence tokenidirler. KPOP coin, FC Barcelone (BAR), Galatasaray (GAL) gibi  fan tokenler vardır.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoHocası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!