Decentraland (MANA) Nedir?

Decentraland (MANA) Nedir
Decentraland (MANA) Nedir
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Decentraland (MANA) nedir; ağ katılımcılarına farklı içerikler yaratarak gelir kazanma fırsatı veren Ethereum temelli bir projedir. Yerel parası token olan MANA. Ordano teknoloji kısmı ile Meilich projenin tasarlama ve içerik bölümü ile ilgilenir. 2017 tarihinde piyasa arzı gerçekleşmiştir. Dijital evreni 2019 yılında kapalı betası başlamış, 2020 yılında halka sunulmuştur. Geçen üç yılda katılımcılar bilgisayarları ile LAND bölgelerinde genişleyen üç boyutlu sahneler, etkileşim yaratan oyunlar ve farklı etkileşim tecrübeleri ile birlikte değişik tecrübeler tattırır.

Bu projenin MANA ve LAND şeklinde iki farklı tokeni mevcuttur. LAND değişimi olmayan ERC721 tokeni, MANA ise LAND tokeni sahibi olmak amacı ile yakılan tokendir.  DEcentraland MANA maksimum arz miktarı belirtilmemiştir. Güncel piyasa değeri 14,452,609,977 TRY ve dolaşımdaki arz miktarı 1,855,084,192 MANA tokendir.

Decentraland (MANA) Hedefi Nedir?

Decentraland (MANA) nedir; oyun, eğlence ve sanat alanları ile ilgilenen yatırımcılar için geliştirilmiş bir dijital evrendir. NFT ile simgelenen ve LAND bölümlerinden meydana gelen Metaverse evreninde bütün üretim gerçekleştirilir. MANA token kişilerin alımına sunulduğu zaman LAND arsaları satışı bırakıldı. Önceden LAND arsaları alanlar projelerini devam ettiriyor.

MANA tokeni madencilik faaliyeti yapılmaktadır. MANA Decentraland projesi faaliyetlerinden faydalanma olanağı veren sanal ürün tokenidir. MANA token, farklı sanal paralar ve fiat paralar alım-satım işlemlerinde kullanılır.

Decentraland (MANA) Nasıl Çalışır?

Decentraland sanal bir evrende eğlence ya da iş fırsatı bekleyen içerik geliştiricileri, firma ve kişiler için geliştirilmiş oyun tasarısıdır.  LAND arsaları 90,601 parçaya ayrılmıştır. Her bir parça 100 metrekare ve oyun içinde koordinatlara sahiptir.

Oyun katılımcıları LAND’ lerini özgün bir şekle dönüştürebilir. Fakat oyun projesine göre çeşitli büyüklük ve özelliklerde bölümlerden oluşur. Gerçek hayat ilçelerine benzeyen bu bölümler kişilerin yaptığı satın alımlar ile meydana gelmiştir. İlçelerin LAND arsaları alım-satımı yapılmaz.

Decentraland, idaresi DAO ile gerçekleştirir. MANA yatırımcıları yönetim yenilikleri, LAND açık artırma faaliyetlerini, sanal dünyada geliştirilen içerikleri tavsiye edebilir ya da Decentraland evrenini hareketlerini denetleyebilir. Bu tasarının katılımcıları reklam, LAND arsalarını kiraya verme ve paralı tecrübeler ile kazanç sağlayabilir. Decentraland piyasasında MANA elde etmek için varlık geliştirip satışı ile kazanç elde edilir.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoHocası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!