Evde Bitcoin Üretmek Yasak Mı?

0 9

Evde Bitcoin üretmek yasak mı; son senelerde mevcut arz edilen Bitcoin sayısında büyük oranda düşüş meydana geldiği için mining yapılması ve sonucunda kar elde edilmesi giderek daha zor bir hal almıştır. Fakat mining yapmanın bir yasağa tabi olmadığını eklemek gerekir. Sadece Bitcoin alanında değil aynı zamanda diğer alt coinlerde de alt yapı uygun ise mining yapılmasına olanak verilmektedir. Bitcoin piyasaya ilk sürüldüğü zaman, mining yaparak kazanım elde eden kişilerin şuan için büyük bir finansal birikime sahip oldukları görülmektedir.

Evde Bitcoin Üretmek Yasak Mı, Mining Ne Demek?

Evde Bitcoin üretmek yasak mı; sistem üzerinden mining bir diğer deyiş ile kripto para madenciliği yapılması önünde herhangi bir engel bulunmamaktadır. Fakat mining yaparken sahip olmanız gereken teknik donanım konusunda çok dikkatli olmanız gerekmektedir. Aksi takdirde mining yaparken harcamış olduğunuz enerjinin maddi karşılığı elde ettiğiniz kazanımı karşılamaz. Bu konuda kar zarar analizi yaparak sürecin değerlendirilmesi gerekmektedir. Bitcoin mining kazanım olasılığının son senelerde büyük oranda düştüğü görülmektedir.

Alım Satım İşlemleri Nasıl Yapılır?

Mining artık çok da karlı olmadığı için mevcut Bitcoinler üzerinden alım satım yapılmaktadır. Bu aşamada alım satım adımlarını aracı kurumlar üzerinden yerine getirmelisiniz. Aracı kurumunuzun kullanımına ilişkin bir zorluk yaşanmaması için, alım satım adımlarında Türkçe dil desteğine sahip olmasına büyük önem vermeniz gerekmektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.