Ethereumun Merge Etkisi Güç İşaretleri Gösteriyor!

Ethereumun Merge Etkisi Güç İşaretleri Gösteriyor
Ethereumun Merge Etkisi Güç İşaretleri Gösteriyor
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ethereumun Merge Etkisi Güç İşaretleri Gösteriyor; Bitcoin madencileri, Ethereum’un merge madenciliği etkisi zemin kazanmaya devam ederken, rekabet etmek için mücadele ediyor!

Merge güncellemesiyle Ethereum’un blok zincirinde harcadığı elektrikte önemli miktarda azalma yaşatması, boşalan enerjinin Bitcoin’e kaymasına neden oldu. Böylece Bitcoin madenciliği daha fazla ilgi görmeye başladı.

Merge Güncellemesi Enerji Merkezi Kullanımını Azaltıyor!

Ethereum Merge adı verilen Ethereum blok zinciri güncellemesi, hala beta aşamasındayken, enerji ve veri merkezi kullanımını %50’ye kadar azalttı. Ethereum Merge; kullanıcıların Ethereum hesaplarını tek bir hesapta birleştirmelerini sağlıyor.

Bu ise, işlenmesi gereken işlem sayısını azaltıyor ve verimliliği artırıyor. Bunu yaparak, Ethereum ağının daha ölçeklenebilir ve güvenli hale geleceği umuluyor. Aynı zamanda Ethereum Merge güncellemesi performansının iyileştiği ve karmaşıklığı azalttığı da düşünülüyor.

Serbest Enerji Bitcoin Madenciliğini Tetikliyor!

Temmuz ayında başarılı lansmanın ardından Ethereum ağı, kod tabanında güncellemeler görüyor. Bu güncellemelerden biri Ethereum Merge olarak adlandırılıyor. Enerji ve veri merkezi kullanımını azaltmak için tasarlandı.

Merge etkisiyle boşalan enerji ise, Bitcoin madenciliği yapanların sayısını da artırmaya başladı. Bitcoin madenciliğinde giderek zorlaşan blok zincirinin, Merge güncellemesiyle enerji ve veri kullanımı azaldığından, 2 haftalık süre içinde %13.6 oranında artış göstermeye başladı.

Ultrason.money tarafından oluşturulan verilere göre Ethereum’a olan arz ise; cumartesi günü itibariyle 4binden fazla tokenin düşmesine neden oldu. Bu düşüşe rağmen fiyatlarda herhangi bir artış yaşanmadı.

Ethereum fiyatı, azalan arza rağmen, aynı dönem içinde %3.6 düştü ve 1307 dolara kadar gerileme gösterdi.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoHocası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!