Edirne’de Kripto Para Operasyonu

Edirne’de Kripto Para Operasyonu
Edirne’de Kripto Para Operasyonu
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Edirne’de yapılan kripto para operasyonu ile bireysel bazda kaçak kripto para madenciliği yapan biri genç yakalandı!

Kripto para değerlerinde son dönemlerde büyük bir düşüş yaşansa dahi yatırımcılar ve mining ile uğraşan kişilerin bu konuda herhangi bir şekilde geri adım atmadığı görülüyor. Mining işlemi madencilik olarak da tanımlanmaktadır. Edirne’de yapılan operasyonda da yurtdışından getirilen mining parçaları bulunmuştur. Bu noktada özellikle bilgisayar aksamlarının ülkeye kaçak yollardan sokulmuş olmasının tespit edilmesi ile beraber operasyon başlamıştır. 1986 doğumlu bir gencin yakalanmasının sonrasında bu kaçak malzemeler ile yasa dışı kripto para madenciliği yaptığı da açığa çıkmıştır.

Bu operasyon ile yasa dışı kripto para madenciliğinin yurtdışından temin edilen kaçak cihazlar ile ülkemizde ne derce yaygın şekilde başvurulan bir yol olduğu bir kere daha görülmektedir. Bilgisayarlarda yapılan incelemelere göre kaçak yollardan elde edilen kazanımın ortalama 210 bin lira civarında olduğu tahmin edilmektedir. Özellikle sınır illerde kaçak yollar ile elektronik aksamların temin edilmesi ve kaçak madenciliğe başvurulmasının çok daha yaygın gözlemlenen bir durum olduğu görülmektedir.

Kripto Para Madenciliği Sürdürülebilir Mi?

Kripto para madenciliğinin ilk aşamalarda özellikle Bitcoin’in piyasaya ilk sürüldüğü dönemlerde, oldukça yüksek kar getiren bir seçenek olduğu belirtilmelidir. Fakat şuan sınırlı olan coinlerin büyük bir kısmının tespit edilmesi nedeni ile madencilik üzerinden yüksek kazanım elde edilmesinin çok da mümkün olmadığı düşünülmektedir.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoHocası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!