dYdX (DYDX) Nedir? Nasıl Çalışır?

dYdX (DYDX) Nedir
dYdX (DYDX) Nedir
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

dYdX (DYDX) nedir; katılımcılara borç alma, borç verme devamlı anlaşmalı ticaret benzeri DeFi uygulamalarına ulaşma olanağı veren bir projedir. Merkez üstü borsaların kullandığı AMM metodunu kullanmaz. Bu proje merkezi olan borsalarda tercih edilen emir defterlerini temel alır. Yerel para birimi yönetim tokeni olan DYDX’ tir ve madencilik faaliyeti likidite madenciliği yapılır. DYDX yatırımcıları işlemlerinden indirim kazanır. Ayrıca DYDX token, öneriler ve yenilikler için oy hakkı elde eder ve DYDX ödül hakkı elde etmek için token stake işlemi gerçekleştirir.

DYDX takas havuzları proje sermaye ve korunma desteği için geliştirilmiştir. DYDX kabul görmek ve gelişmek için şu yolları kullanır:

  • Alım-satım işlemleri
  • Sermaye getirme
  • Önceki dönem DYDX etkinliklerine ödül verme

dYdX (DYDX) nedir; katılımcılara sanal cüzdanları ile dYdX platformunda akıllı sözleşmeler aracılığı ile işlem gerçekleştirmesine, borç kullanmasına ve kripto borsasının en önemli özelliği olan kaldıraç oranları ile çalışma hizmeti veren bir tasarıdır.

dYdX (DYDX) Nasıl Çalışır?

Akıllı sözleşmeler ile çalışır. Üçüncü bir tarafa ihtiyaç duyulmadan platformda işlemler gerçekleştirilir. dYdX akıllı sözleşmeler ile denetime tabii olmadığını kanıtlar. Yatırımlar bütünü ile yatırımcıların yönetimindedir. Bu sözleşmeler katılımcılara anında para çekme ve yatırma faaliyetlerini beklemeden yaparlar. Katılımcı yalnızca platform bölüşüm ücreti ve gaz ücreti ile karşılaşır başka ek bir maliyet ortaya çıkmaz.

Katılımcılar tercih ettikleri bir havuza sermaye eklerler ise ödünç verme işlemi ile pasif kazanç sağlarlar. Katılımcılar seçtikleri havuzlardan ödünç alma yaparak diğer katılımcılar ile temas sağlar. Bu temas havuzlardaki sermaye ürünlerini faizlerini belirleyen arz-talep denklemini oluşturur. Havuzlar aracılığı ile borç kullanmak için belirli bir güvence/teminat verirler. dYdx borç verenlerin güvenliğini sağlamak için yüksek teminat oranları belirlemiştir.

dYdX (DYDX) Hangi Borsadan Alır?

DYDX tokeni popüler kripto para borsalarında işlem görür. Binance, MEXC, Bitrue bu borsalardan bazılarıdır. dYdX (DYDX) 2022 aralık ayı güncel verileri piyasa değeri 2,160,847,495 TRY ve piyasa dolaşımında 65,569,295 DYDX coin şeklindedir.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoHocası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!