Dogecoin (DOGE) Nasıl Çalışır,  Özellikleri

Dogecoin (DOGE) Nasıl Çalışır
Dogecoin (DOGE) Nasıl Çalışır
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dogecoin (DOGE) Nasıl Çalışır; günümüzde ön plana çıkmış 2013 tarihinde geliştirilmiş bir kripto para birimidir. Kripto borsasının ve ürünlerinin işlemler yatırımlarda tercih edilme oranlarının yükselmesi ile Dogecoin tarzı sanal paralar devamlı konuşulmaktadır.

Normal hayatın içindeki gibi bankalar ile uğraşmadan ve ek masraflar ile karşılaşmadan işlemleri gerçekleştirme amacıyla geliştirilmiştir.

Geliştiricileri Billy Markus ve Jackson Palmer isimli kişilerdir. Geliştirildikten bir yıl sonra Popüler olan ve Bitcoin’in içlerinde olduğu çeşitli kripto para birimlerini arkada bırakarak ilk sıralara ilerlemiştir.

Dogecoin (DOGE) Nasıl Çalışır?

Blok zincirlerini geliştirme amacı taşımaz. Bu yüzden dağıtımı ve takas işlemleri Litecoin ağından yapılır ve bu ağda gerçekleşen ilerlemeler dogecoin (DOGE) ağı ilgilendirir.

Piyasa arzının ilk dönemlerinde Dogecoin (DOGE) madencilik faaliyetlerine düzensiz ödüller sağlamış, ilerleme kaydettikçe madencilik faaliyeti ödüllerini sabit bir şekle çevirmiştir.

Dogecoin (DOGE) Özellikleri?

  • Dogecoin (DOGE) nedir; internet aleminde ön planda olan dog isimli bir karakteri temel alarak tasarlanmış sanal para birimi. Kolay elde edilmesi ile Bitcoin’ e rakip olacağı öngörülmüştür.
  • Pazarda yer alan diğer para birimlerine göre Dogecoin destek topluluğu oldukça katılımcı ve kalabalıktır. Ödül vermek için yararlanılan DOGE farklı dijital para tasarılarına sermaye aktarımı için kullanılır.
  • Piyasa dolaşımında kısıtlama ve limit olmadığı için enflasyon etkileri gösterir. Bu yüzden madenciliği devamlı kazanç sağlamaya imkân vermektedir.

Güncel verilere göre 2022 aralık için piyasa dolaşımında 132,670,764,300 DOGE coin bulunmaktadır. Piyasa değeri ise 249,715,953,728 TRY ve son 24 saat için işlem hacmi 18,749,919,841 TRY olarak izlenmektedir. Dogecoin (DOGE) işlem gördüğü borsalardan alınabilir.

Dogecoin (DOGE) Madencilik Faaliyeti Nasıl Yapılır?

Çoğu kripto paralar gibi DOGE madenciliği zorlu matematik problemlerinin çözülerek blok zincirlerin doğrulanması şeklinde yapılır. Yüksek düzeyde teknik donanımlı bilgisayar ile gerçekleştirilir. DOGE madencilik faaliyeti daha seri olarak yapılır. Madenci tek başına ya da grup içerisinde madencilik yapabilir. Bireysel çalışan madenci çok fazla zaman kaybeder ve daha yüksek tehlike içindedir. Grup madencilik için ek masraf ve kazanç paylaşımı vardır. Madenciler kendilerine uygun olan madencilik faaliyetini tercih edebilir.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoHocası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!