Dünyada Kaç Tane Kripto Para Borsası Var?

0 9

Dünyada kaç tane Kripto para Borsası var? Kripto para Borsası ne anlama geliyor Kripto para birimlerini ve satım işlemlerinin yapıldığı borsa, Kripto para Borsasıdır. Dünya üzerinde, on binlerce borsa bulunuyor.

Türkiye’de Kaç Adet Kripto Para Borsası Var?

Türkiye’de faaliyet gösteren, yaklaşık 40 kripto para borsası mevcuttur. Türkiye’nin ilk kripto para platformu Btc Türk’ün işlem hacmi,  Coingecko verilerine baktığımız zaman 24 saatte 424,3 milyon dolar civarında bulunmaktadır. Diğer yerel platform Paribu’da ise işlem hacmi 203,5 milyon dolar seviyesindedir.

Dünyada Kaç Tane Kripto Para Borsası Var; Kripto Para Borsaları 

Dünyada kaç tane Kripto para borsası var, Kripto para borsalarında real para birimleri ya da kripto para birimleri üzerinden alım ve satım işlemleri yapabilirsiniz.

  • Kripto para borsaları, geleneksel borsa sistemi ile çalışma olarak benzer. Geleneksel borsa sisteminden, kripto borsalarının tek farkı yatırımlarınızı kendi kredi bankanıza ya da kripto para borsalarına transfer edebiliyorsunuz. Herhangi bir aracı kuruma ihtiyaç duyulmaz.
  • İşlem yapılan varlık ürünleri, hitap edilen kullanıcıya göre de bu borsalarda farklılıkları mevcut! Baktığımız zaman ülkelere göre borsalar değişmektedir. Türkiye‘de yukarıda belirttiğimiz gibi 40 kripto para borsası bulunuyor.
  • Borsada farklı ürünler üzerinden işlemler yaparken, yüksek kazançlar elde edebilirsiniz. Aynı zamanda risk ile karşılaşmanız mümkün! Bu konuda, alanında uzman ve tecrübeli danışmanlarla irtibat halinde olmanız tavsiye ediliyor.
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.