Dünyada En Çok Bitcoin Kimde Var?

0 4

Kripto para piyasası ile birlikte aynı zamanda dünyada en çok bitcoin kimde var sorusunun cevabı her zaman en çok merak edilen sorular arasında yer alır. Dünyada en çok kripto paraya sahip olan 8 bitcoin milyarderi bulunmaktadır.

Dünyada En Çok Bitcoin Kimde Var, Hangi İsimler

En çok kripto paraya sahip olanların liste başında Satoshi Nakamoto bulunmaktadır. Halen gerçekten kim olduğu bilinmeyen yatırımcı aynı zamanda bitcoin’i icat eden mucittir. 2 sırada yer alan isim Cameron ve Tyler Winklevoss kardeşlerdir aynı zamanda kripto para birimi borsası olan Gemini’n kurucularıdır.

Dijital para birimi grubu CEO‘su Barry Silbert dünyada en çok bitcoin kimde var sorusunun cevabına karşılık 3 sırada verilen isimdir. Draper üniversitesi’nin kurucusu olan Tim Draper bitcoin’e yaptığı yatırımlar ile adını duyurmaktadır.

En Fazla Kripto Paraya Sahip Olan İsimler

2019 yılında FTX i Kuran sam bankman fried kripto para birimlerinden oldukça büyük bir gelir elde eden isim olarak 5 sırada yer almakta. MicroStrategi firmasının kurucularından olan Michael j. Saylor 2019 yılında başladığı bitcoin yatırımlarında bugün 120 binden fazla bitcoin’e sahip olarak ilerlemeye devam ediyor.

Dünyanın en popüler kripto para borsasının kurucusu olan Brian Armstrong ile Gavin Andresen’de kripto para piyasasında en fazla kripto paraya sahip olan isimler olarak listede 8. sırada yer alıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.