Dogecoin Anlamı Nedir?

Dogecoin Anlamı Nedir
Dogecoin Anlamı Nedir
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dogecoin anlamı nedir kripto para yatırımcılarının öğrenmeye çalıştığı terimdir. Beli Marcus ve Jackson parmer tarafından icat edilen kripto para dogecoin eğlenceli aynı zamanda geleneksel yöntemlerden muaf tutulan bir ödeme sistemi olarak kuruldu.

Litecoin tabanlı elektronik para birimi 6 Aralık 2013 tarihinde tanıtıldı ve 28 Ocak 2021 tarihinde 5.4 milyar ABD dolar ile en yüksek piyasa değerine ulaştı.

Türkçe Karşılığında Dogecoin Anlamı Nedir

Türkçe karşılığı aya doğru olarak çevrilen to the moon sloganı ile anılmakta olan kripto para birimi dogecoin anlamı nedir, adını shiba inu cinsi köpekten alır. Hem logosunda hem de isminde popüler internet meme olan kripto para birimi geçtiğimiz yıl itibariyle 781.000 takipçi sayısına ulaşırken aynı yıl piyasa değeri 100 milyar ABD dolarını geçmiş durumda.

İlk sırada yer alan bitcoin kripto para biriminden çok daha geniş bir demokrasiye ulaşmak için icat edilen dogecoin için yaratıcılar kripto paraların tartışmalı dahil tarihinden uzaklaşmak amacı ile para birimini piyasaya sürdü.

Yenilik Çıkartma Hedefi

Blok zincir teknolojisi içerisinde herhangi bir yenilik çıkartma hedefi olmadığından dolayı transferler litecoin kripto para birimi tarafından kurulmuş olan bir blok zincir ağı üzerinden yapılmaktadır. Bu yüzden litecoin ağında yapılan güncellemeler beraberinde dogecoin ağı için de yapılmaktadır.

Piyasaya ilk çıktığı zamanlarda yatırım için her bir blok madenciliğinde kullanılmak üzere kullanıcılar için rastgele ödüller verilirken bugün verilen ödüller statik hale dönüştü.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoHocası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!