BTC / USD
ETH / USD
XRP / USD
LTC / USD
EOS / USD
BCH / USD
ADA / USD
XLM / USD
NEO / USD
XEM / USD
DASH / USD
USDT / USD
BNB / USD
QTUM / USD
XVG / USD
ONT / USD
ZEC / USD
STEEM / USD

Dogecoin Alınır mı? Dogecoin Fiyatı, Piyasa Değeri

0 29

Bir şaka doğrultusunda başlayan ancak, zamanla popüler hale gelen dijital para birimi Dogecoin alınır mı? Dogecoin popülaritesi yatırımcılara kazandırıyor mu sorusu merak konusudur.

Dogecoin Kurucusu

Eşler arası açık kaynaklı kripto para birimi Dogecoin, bir şaka olarak başlamış ve blok zincirinde değerli hale gelerek, yatırımcıların ilgisini çekiyor. 2013 yılında Jackson Palmer ve Billy Markus tarafından oluşturulan kripto para birimi Litecoin tabanını kullanıyor.

Dogecoin Güvenilir mi?

SHA-256 karma algoritması altında kullanılan, eğlenceli ve kullanımı kolay olan dijital para birimi Dogecoin alınır mı konusunda güvenilirlik ön plana çıkıyor. Litecoin protokolüne dayalı olan kripto para, 2.5 dakikalık daha hızlı bir blok süresine sahiptir.

Dogecoin; kuruluşundan bu yana bazılarınca şaka para birimi olarak etiketlenirken, diğerleri tarafından eğlenceli ve kullanımı kolay olduğu için övüldü. Güvenilirliği konusunda henüz tam bir belirgin olmasa da başarılı bir kripto para birimidir.

Dogecoin Piyasa Fiyatı Piyasa Değeri

Dogecoin, uzun vadeli yatırımcılar için tasarlanmış bir kripto para birimidir. Kısa vadeli borsalarda işlem gören diğer kripto para birimlerinin aksine Dogecoin; dijital bir cüzdanda saklanabilir ve bir ödeme ya da yatırım aracı olarak kullanılabilir.

Bu yüzden yatırımcılar Dogecoin alınır mı noktasında Dogecoin’in değeri diğer kripto para birimleri kadar değişken olmadığı için, daha istikrarlı bir yatırım seçeneği olacaktır.

Diğer yandan Temmuz 2022’de 0.090 civarında olan Dogecoin değeri, en az 0.087 USD’ye düşeceği öngörülüyor. En yüksek fiyatı ise 0.097 USD olacağı tahmin ediliyor. Bunun yanında 2022 yılının ortasında Dogecoin fiyatı 0.092 USD’den işlem göreceği tahmin edilirken Ağustos 2022’de ise değerin 0.089 USD’nin altına kalmayacağı tahmin ediliyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.