Digicoin Nedir? Piyasa Değeri

Digicoin Nedir
Digicoin Nedir
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Digicoin nedir; Sanal bir jetondur. Ethereum Blockchain blok zinciri üzerinde çalışan dijital para birimidir. 2022 yılı şubat ayında geliştirilmiştir. Piyasa değeri ile ilgili bilgilere erişilememiştir.

Tokenlerin kendilerine ait blok zincirleri geliştirmezler. Zaten oluşturulmuş blok zincirlere ilave olarak çalışan sanal değerlerdir. Üzerine eklendiği blok zincirlerinde olan finansal varlığa piyasa değeri olarak artı sağlamaktadır.

Tokenler Ne İşe Yarar?

Kripto paralardan farklı olarak yalnızca değer belirtirler. Kripto borsasında yer alan her varlık için token oluşturabilir. Tokenler varlıkları geliştirmek ve artı değer amacı ile borsada yer alırlar. Tokenler oluşturulurken yapılan anlaşmayı ihlal edemez.

Tokenlerde tıpkı coinler gibi dijital cüzdanlar ile alım-satım yapılabilir. Sanal cüzdan oluşturma aşamaları tamamlandıktan sonra işlemlere başlanabilir.

Coin ve Token Farkı

  • Digicoin nedir; Token ve coin arasındaki en belirgin fark; tokenlerin zaten var olan blok zincirlerine ilave olarak oluşturulur. Coinler ise yeni bir blok zinciri ile birlikte oluşturulur.
  • Coinler her işlemi yeni oluşturulan blok zincirleri ile gerçekleştirilir. Tokenler değişik hedefleri olan projeler ile var edilir.
  • Tokenler coinlerden daha basit şekilde oluşturulur. Token sanal varlık, coin sanal varlıktır.
  • Coinler kripto para alabilir, tokenler ise para dışında kalan varlıklar alınabilir.

Her ne kadar farklı özellikleri bulunsa bile benzer özellikleri vardır. Örneğin; her ikisi ile yapabilmek için bir kripto borsasına kayıt olmak ve sanal cüzdana sahip olmak gerekmektedir.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoHocası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!