BTC / USD
ETH / USD
XRP / USD
LTC / USD
EOS / USD
BCH / USD
ADA / USD
XLM / USD
NEO / USD
XEM / USD
DASH / USD
USDT / USD
BNB / USD
QTUM / USD
XVG / USD
ONT / USD
ZEC / USD
STEEM / USD

Craig Wright Kimdir?

0 27

Craig Wright 1970 yılının ekim ayında dünyaya gözlerini açmıştır. Aslen Avustralya kökenli bir insan olup iş adamı olarak ün kazanmıştır.

Craig Steven Wright Hayatı

Craig Wright Charles Sturt Universt’den eğitim almış ve bilişim uzmanı olarak görev sahibi olmuştur. Bitcoin içerisinde, bitcoin sisteminin mucidi olarak bilinen Satoshi Nakamoto lakaplı insanın aslen kendisi olduğu iddiasında bulunmuştur. Ancak bu iddianın bitcoin kripto dünyasınca kabul görmediği gibi yanlış bir ifade olarak da değerlendirilmiştir. Dolayısı ile doğru ve inanılır bir düşünce gibi görülmemiştir ancak küçük bir yüzdelik dilimde insanlarda bu görüşe inanır ve kabul ederler.

Craig Wright aslen Avustralya kökenli olmasına rağmen, 2019 yılından beridir Birleşik Krallık’ta yaşamaktadır. Önceki dönemlerde yaptığı doktora çalışmaları sonrasından itibaren, kitaplar yazmıştır. Ayrıca Yeni Güney Galler’de bulunan Uniting adlı Kilise’nin mütevelli heyeti üyelerinden biri olarak da bir süre çalışma hayatı bulunmuştur.

Aktif olarak çalışma hayatının ise çeşitli şirketlerde olduğunu ve bilgi teknolojileri alanında yer aldığını söylemek mümkün olur. Sonrasında, Mahindra şirketinde iç güvenlik danışmanı olarak çalışmıştır. Dünyanın ilk çevrimiçi olarak iş görmekte olan kumarhane Lasseter’s Online’nin mimarisinin de tasarımcısı olduğu iddiası bulunmaktadır.

Craig Wright’in Başını Derde Sokmaları

2003 yılında önceden çalışmış olduğu DeMorgan sisteminin, bilgi ve güvenlik konusunda müşteriler ile ilgili bir tedbiri ihlal etmiştir. Bu sebepten ötürü yaklaşık 1 ay kadar hapis cezası yaşamıştır. Ancak cezai yaptırımı ertelenmiş, temyiz mahkemesinden de tekrar onay almak sureti ile dönmüştür.

2004 yılına gelindiğinde, başını derde sokmuş ve yüksek mahkeme tarafından mahkemeye itaatsizlik suçundan dolayı sorun yaşadı.

Aralık ayında yapılan bazı araştırmalar, Wright’in bitcoin hususunda bazı iddiaları öne sürdüler. Bu iddiaların doğruluğu açısından bazı incelemeler başlatılarak çeşitli davalarla uğraşmış oldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.