Compound Nedir? | Hakkında Bilgilendirme

Compound Nedir
Compound Nedir
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para piyasasında, kullanıcıların faiz kazanmasına ve kredi almasına olanak sağlayan merkeziyetsiz finans protokolü compound olarak ifade ediliyor.  Compound nedir?

Compound Nedir; Compound Hakkında Bilgilendirme

Compound nedir, compound 2017 yılında kurulmuştur. Ethereum blok zinciri üzerinde çalışır. Erc20 token olarak altyapısı bulunuyor. Kullanıcılar, platformun desteklemiş olduğu havuzlara kripto para birimleri üzerinden yatırımlarını yaparlar. Yatırım yaptıktan sonra kripto para sahibi olurlar. Her bir kullanıcının, havuzdaki payını temsil eden belli başlı tokenler bulunur. Asıl varlığı takas oranı olduğundan dolayı zamanla artar.

  • Kullanıcılar faiz geliri elde etmektedir. Blok zinciri teknolojisi üzerinde, merkeziyetsiz yapıda kredi alıp verilmesindeki en temel etmen compound olarak tanımlanıyor. Kullanıcılar kompozit platformundaki değişiklikler de söz sahibi olmaktadır. Burada bilinmesi gereken önemli diğer faktör ise madencilik yapılan bir token türü değildir. Kişiler, bu konuda yapılıp yapılmadığına dair farklı konulara hakim.
  • Fakat net bir şekilde söyleyecek olursak, madenciliği yapılan tokenler içerisinde en düşük değeri 26,52 dolar ile işlem görmüştür. Fakat bu miktarı değişebilir. Sözlükteki tanımlaması, akıllı sözleşmeler vasıtasıyla kendi kendine çalışan kredi verme gibi düşünülmektedir. Temel anlamı bu şekilde biliniyor.
  • Kripto para borç alıp verme işlemlerine olanak sağlayan merkezsiz finans protokol ile yapılan işlemler kripto para yatırımcılarını da etkiliyor. Comp, compound yönetim platformunda yönetim için kullanılan kripto para birimidir. Kripto para birimine sahip olan kişiler yönetim sisteminde işlem yapmaktadır.
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoHocası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!