BTC / USD
ETH / USD
XRP / USD
LTC / USD
EOS / USD
BCH / USD
ADA / USD
XLM / USD
NEO / USD
XEM / USD
DASH / USD
USDT / USD
BNB / USD
QTUM / USD
XVG / USD
ONT / USD
ZEC / USD
STEEM / USD

Compound Nedir? | Hakkında Bilgilendirme

0 24

Kripto para piyasasında, kullanıcıların faiz kazanmasına ve kredi almasına olanak sağlayan merkeziyetsiz finans protokolü compound olarak ifade ediliyor.  Compound nedir?

Compound Nedir; Compound Hakkında Bilgilendirme

Compound nedir, compound 2017 yılında kurulmuştur. Ethereum blok zinciri üzerinde çalışır. Erc20 token olarak altyapısı bulunuyor. Kullanıcılar, platformun desteklemiş olduğu havuzlara kripto para birimleri üzerinden yatırımlarını yaparlar. Yatırım yaptıktan sonra kripto para sahibi olurlar. Her bir kullanıcının, havuzdaki payını temsil eden belli başlı tokenler bulunur. Asıl varlığı takas oranı olduğundan dolayı zamanla artar.

  • Kullanıcılar faiz geliri elde etmektedir. Blok zinciri teknolojisi üzerinde, merkeziyetsiz yapıda kredi alıp verilmesindeki en temel etmen compound olarak tanımlanıyor. Kullanıcılar kompozit platformundaki değişiklikler de söz sahibi olmaktadır. Burada bilinmesi gereken önemli diğer faktör ise madencilik yapılan bir token türü değildir. Kişiler, bu konuda yapılıp yapılmadığına dair farklı konulara hakim.
  • Fakat net bir şekilde söyleyecek olursak, madenciliği yapılan tokenler içerisinde en düşük değeri 26,52 dolar ile işlem görmüştür. Fakat bu miktarı değişebilir. Sözlükteki tanımlaması, akıllı sözleşmeler vasıtasıyla kendi kendine çalışan kredi verme gibi düşünülmektedir. Temel anlamı bu şekilde biliniyor.
  • Kripto para borç alıp verme işlemlerine olanak sağlayan merkezsiz finans protokol ile yapılan işlemler kripto para yatırımcılarını da etkiliyor. Comp, compound yönetim platformunda yönetim için kullanılan kripto para birimidir. Kripto para birimine sahip olan kişiler yönetim sisteminde işlem yapmaktadır.
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.