Celo Coin Nedir? Celo Ağı Güvenilir Mi? [ 5 Başlıkta İnceleme ]

Celo Coin Nedir
Celo Coin Nedir?
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Celo Coin Nedir?

Celo Coin Nedir? Celo (CELO), mobil kullanıcılara hitap etmeyi amaçlayan kripto para birimleri için küresel bir ödeme altyapısı görevi gören bir platformdur. Bu amaçla Celo (CELO), dünyadaki herhangi bir telefon numarasına ödeme gönderme ve alma yeteneği sayesinde küresel finansal aktiviteyi herkes için erişilebilir kılmayı amaçlamaktadır. Celo Coin Nedir? Akıllı telefon kullanıcılarının arasında Kripto para biriminin benimsenmesini artırmaya odaklanan bir blockchain ekosistemidir.

Temel ödemelere ek olarak Celo (CELO), blok zincirinde merkezi olmayan uygulamaların geliştirilmesini desteklemeyi amaçlamaktadır. Bu uygulamalar ayrıca, herkesin topluluğun Evrensel Temel Gelir Planına bağışta bulunmasına olanak tanıyan bir sosyal amaç kitle fonlaması platformu içerir. Blok zincirinde devam eden operasyonların kalbinde, protokol değişikliklerinde oy kullanmak için kullanılan saklama varlığı olan CELO’yu ve ABD dolarının değerini yansıtan bir stablecoin olan Celo Dollar’ı (cUSD) içeren Celo (CELO) yer alır. için yerel belirteçler.

Platformda iki yerel token: Birincisi, işlem ücretleri, yönetim katılımı ve ilgili faaliyetler için kullanılan bir proof-of-stake (PoS) tokenı olan CELO’dur. İleriye dönük olarak, platformun şu anda kullanılan Celo Doları (CUSD) dahil olmak üzere çeşitli stablecoin’lere ev sahipliği yapacağı söyleniyor.

Celo Coin Nedir? Celo (CELO), telefon numaralarını genel anahtar olarak kullanarak, banka hesabı olmayanlar da dahil olmak üzere dünya çapında milyarlarca akıllı telefon sahibini kripto para birimleriyle işlem yapmaya teşvik etmeyi umuyor. Ağ ayrıca merkezi olmayan finansın (DeFi) bir parçası olarak akıllı sözleşmelerin ve merkezi olmayan uygulamaların (DApp’ler) oluşturulmasına olanak tanır. Ana ağ Nisan 2020’de kullanıma sunuldu. Türkiye’nin önde gelen Dyorex kripto para borsası hakkında merak ettiklerinize Dyorex Nedir makalemizden detaylıca link üzerinden ulaşabilirsiniz.

Celo Coin’i Benzersiz Yapan Nedir?

Celo Coin Nedir? CELO’nun ana satış noktası, akıllı telefon kullanıcılarına odaklanmasıdır. Şirket, akıllı telefon sahiplerinin sayısının katlanarak arttığına, kripto para kullanıcılarının sayısının ise çok daha yavaş arttığına inanıyor.Bankacılık sektörüne erişimi olmayan ancak akıllı telefonların olduğu bölgeler için çok uygun. Celo (CELO) DApp’lerin ve akıllı sözleşmelerin oluşturulmasını destekleyerek yalnızca DeFi’nin avantajlarından yararlanmayı değil, aynı zamanda bu akıllı telefon ve kripto para birimi teknolojileri arasındaki boşluğu kapatmayı hedefliyoruz. Mobil cihazlar için optimize edilen Celo blok zinciri, işlem ücretlerini otomatik olarak hesaplar ve ayrıca kullanıcıların herhangi bir para birimindeki işlemleri desteklemek için bir “gas” ücreti ödemesine olanak tanır.

CELO Nasıl Çalışıyor?

Celo Coin Nedir? Celo (CELO) ağı, platformu işletmek için platformdaki üç katılımcı grubu aracılığıyla çalışır.

  •  Hafif İstemci: Kullanıcının mobil cihazında çalışan Celo Ağ Uygulaması (CELO). B. Mobil Cüzdan.
  •  Doğrulama Düğümleri: Celo’nun Mutabakat Mekanizmasına (CELO) katılan, işlemleri doğrulayan ve yeni bloklar oluşturan bilgisayarlar. Bunlar sistemin omurgasını oluşturan gruplardır.
  •  Tam Düğümler: Bunlar, doğrulayıcı düğümler ile mobil cüzdanlar arasında köprü görevi gören, hafif istemcilerden gelen istekleri kabul eden ve işlemleri doğrulayıcı düğümlere ileten bilgisayarlardır.

Sistem, ağın sürdürülebilirliğini sağlamak ve daha eşitlikçi bir platform haline getirmek için çeşitli önlemler alır. Sistemdeki doğrulama düğümleri, CELO’lu kullanıcıların oylarıyla belirlenir. Kripto adresleri, kripto para birimleri gönderilirken yaygın olarak kullanılır. Celo Coin Nedir? Celo cüzdanı ise “adres tabanlı şifreleme” olarak bilinen bir yöntem kullanarak bu işlemi basitleştiriyor. Celo kullanıcıları telefon numaralarını ve kripto adreslerini basit bir doğrulama işlemiyle eşleştirir. Bu yöntem, kullanıcıların Venmo ve MPESA gibi büyük ödeme uygulamalarına benzer bir kullanımı kullanarak kişi listelerindeki herhangi biriyle işlem yapmasına olanak tanır.

Celo Cüzdan, kullanıcıların kişi listelerinde bulunan ancak henüz ağda olmayan kişilere ödeme göndermesine de olanak tanır. Bir varlık bağlantısı olmayan bir kullanıcıya gönderildiğinde, Celo protokolü varlığı alıcının telefon numarasıyla eşleşen şifreli bir adresle eşleşene kadar korumayı hedefler.

Celo Ağı Güvenli Midir?

Celo Coin Nedir? Celo (CELO), güvenliği sağlamak için Proof of Stake’i kullanır ve blockchain doğrulayıcılarını belirlemek için karmaşık bir seçim sürecine sahiptir. CELO sahipleri, onaylayıcı gruplarda oy kullanarak varlıklarını seçimlere katılma aracı olarak kullanabilme imkânı sunmayı amaçlar.

CELO Coin Yorum ve Geleceği

Kullanıcılar, ağın akıllı telefonlar gibi her yerde bulunan teknolojiler aracılığıyla daha fazla kullanıcıya ulaşma yeteneği nedeniyle CELO’yu çekici bulabilir. Yatırımcılar, mobil ödeme altyapısının geleceğine inanıyorlarsa portföylerine eklemek için CELO’yu da satın alabilirler.

 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoHocası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!