Kava Coin Nedir? 5 Başlıkta Kava Coin İnceleme

Kava Coin Nedir
Kava Coin Nedir?
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kava Coin Nedir?

Kava Coin Nedir?  Kava Coin, kullanıcıların geleneksel finansal aracılara ihtiyaç duymadan varlıkları ödünç almasına ve ödünç vermesine izin vermek için birden fazla kripto para birimi kullanan bir yazılım protokolüdür. Bu nedenle kava, gelişmekte olan birkaç merkezi olmayan finans (DeFi) projesinden biri olarak kabul ediliyor. Bununla birlikte, çoğu DeFi projesi Ethereum üzerinde yürütülürken, Kava bunun yerine Cosmos üzerine kuruludur; bu, ekibinin ek yetenekler eklediğini iddia ettiği bir tasarım kararıdır.

Platformunun kullanıcıları, ABD dolarının değerine sabitlenmiş bir kripto para birimi olan USDX’i ödünç vermek için Cosmos akıllı sözleşmelerindeki kripto para birimlerini kilitleyebilecek. Kava, Cosmos’un krallıklar adı verilen bir özelliğini kullanarak kripto varlıklarını yönetir. Kripto varlıklar kabul edilir ve bağımsız ağlardaki programlarda çalıştırılır. Bu, projenin borçlulara sunulan kripto varlık sayısını XRP, BNB, BTC ve daha fazlasını içerecek şekilde genişletmesini sağlayacaktır. USDX kripto para birimini güvence altına alarak, kullanıcılar Kava’nın kripto para birimi KAVA şeklinde haftalık ödüller alabilirler. Bir KAVA kullanıcısının alacağı toplam miktar, kullanılan teminatın türüne ve kullanıcının oluşturduğu USDX miktarına bağlıdır.

Kava Çasıl Çalışır?

Kava Coin Nedir? Ağ kullanıcıları kripto varlıklarını USDX karşılığında koruyabilirler. Ek olarak USDX, ağ üzerinde bir Kavas stabilcoini olarak işlev görecektir. Bir USDX kredisi almak için, kullanıcıların akıllı bir sözleşme kullanarak kripto para birimlerini platformda kilitlemeleri yeterlidir. Bu kilitli kripto para birimi, kredi için teminat görevi görecektir. Kullanıcılar, sistem tarafından desteklenen her kripto varlığı için sentetik kaldıraç oluşturmak üzere birden fazla teminatlı kredi kullanabilir. Örneğin, protokolü kullanarak Bitcoin veya XRP’yi kilitlemeyi seçebilirsiniz.

Daha fazla Bitcoin satın almak için aynı miktarda yeni basılmış USDX alacaksınız. Bu şekilde piyasada kaldıraçlı bir pozisyon elde edersiniz. Kava ayrıca çeşitli topluluk yapımı uygulamaları da içerir. Bu dapp’lerin her biri, platformun genel kullanıcı deneyimine katkıda bulunmasına yardımcı olur. Bu birlikte çalışabilirlik, varlıklarınızı çeşitli kurumsal sınıf donanım cüzdanları ve koruyucuları kullanarak saklamanıza olanak tanır. Kava Coin Nedir?

Kava Ağı Nasıl Güvende Tutulur?

Kava Coin Nedir? Kava, Cosmos üzerine kuruludur ve ağ bütünlüğünü sağlamak için Tendermint tabanlı bir Proof-of-Stake (POS) mutabakat mekanizması kullanır. Doğrulama düğümlerinden oluşan bir ağ kullanarak işlemleri onaylayın. Bu doğrulama düğümlerinin, işlemleri doğrulama işlerini yapmak için teminat sağlamaları gerekir. Doğrulayıcılar uygunsuz davranırsa veya katı minimum gereklilikleri karşılamıyorsa, kullanımları cezalandırılacaktır. Bu, doğrulayıcıların dürüst ve verimli kalmasını sağlar.

Kava’nın akıllı sözleşmeleri, aralarında CertiK, B-Harvest ve Quantstamp’ın da bulunduğu birkaç bağımsız blockchain ve kripto güvenlik şirketi tarafından denetlendi. Bu zamana kadar herhangi bir güvenlik açığı bulunamadı. Sizde güvenilir bir şekilde kripto paralarınızı güvende tutmak istiyorsanız. Türkiye’nin önde gelen Kripto para borsası Dyorex hakkında merak edilenlere Dyorex Nedir yazısından detaylı ulaşabilirsiniz.

KAVA Coin’in Avantaj ve Dezavantajları Nelerdir?

Kava Coin Nedir? KAVA Coin, bir çağ yaratan popüler kripto para birimi projelerinden biridir. Muazzam yükselişiyle adından söz ettiren proje, son dönemde fiyatlamalarda büyük kayıplara neden oldu. Projenin geleceği, misyonu, güçlü ve zayıf yönleri hakkındaki bilgilerini artırmak isteyen okuyucular için işte KAVA’nın güçlü ve zayıf yönleri.


Avantaj:

  •  Aşağıdakiler dahil, pasif gelir elde etmenin birçok yolu vardır: a. B. Stake etme ve KAVA oluşturma.
  •  Merkezi olmayan bir banka olarak hareket ederek dijital varlıklar için merkezi olmayan finansa (DeFi) kapı açın.
  •  USDX ile staking yoluyla çeşitli kripto para birimleri ödünç alınabilir.
  •  KAVA Coin, Binance dahil birçok büyük kullanıcı borsasında listelenmiştir.
  •  KAVA’nın sirkülasyonunu azaltmak için token yakma gibi çeşitli mekanizmalar kullanılacaktır.

Dezavantajları:

  • Aşırı fiyat oynaklığı, KAVA madeni para trend görünümü için olumsuz bir atmosfer yaratır.
  • Tüm kripto varlıklarında olduğu gibi, KAVA koinlerine yatırım yapmak yüksek derecede risk taşır.
  • DeFi ve merkezi olmayan borç verme platformlarıyla rekabet edin.
  • Maksimum arzda üst sınır belirlemeyen bir enflasyon yapısı benimsenmiştir.

Kava’yı Benzersiz Yapan Nedir?

Kava Coin Nedir? Kava, zincirler arası varlıkları desteklemesi bakımından diğer benzer merkezi olmayan borç verme platformlarından farklıdır. Cosmos’un bölgeleme teknolojisi, Kava kullanıcılarının Bitcoin (BTC), XRP, Binance Coin (BNB) ve Binance USD (BUSD) dahil olmak üzere çok çeşitli yerel varlıkları yatırmasına olanak tanır. Ancak şimdilik zincirler arası varlıkların Binance Chain (BEP2) varlıkları olarak paketlenme zorunluluğu mevcut. Benzer şekilde Kava, kullanıcıların USDX stabilcoinleri çıkararak gelir elde etmelerini sağlar.

Bu USDX belirteçleri yayınlandıktan sonra Kava’nın HARD protokolü olarak bilinen para piyasasına katkıda bulunabilir. Bu, kullanıcıların Kava tarafından güvence altına alınırken değişken APY kazanmalarına olanak tanır. Kava kullanıcıları kendi staking düğümlerini çalıştırabilir ve doğrudan günlüklerinden KAVA ödülleri kazanabilir. Ancak, yalnızca en iyi 100 kava düğümü (namı diğer doğrulayıcılar) bu ödülleri almaya hak kazanır. Ayrıca KAVA sahipleri, tokenlerini Binance ve Huobi Pool gibi çeşitli uyumlu takas platformlarında paylaşabilecekler. Kava Coin Nedir?  Ek olarak, kullanıcılar platformda USDX yayınlayarak düzenli KAVA ödülleri kazanabilirler. Sistem ayrıca dolaşımdaki arzı azaltmaya yardımcı olmak için çeşitli mekanizmalar kullanarak KAVA belirteçlerini yakacaktır.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoHocası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!