Cameron ve Tylor Winklevoss Kimdir?

Cameron ve Tylor Winklevoss Kimdir
Cameron ve Tylor Winklevoss Kimdir
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cameron ve Tylor Winklevoss ikiz kardeş olarak, 21 ağustos 1981 günü Amerika’da doğmuştur. Winklevoss Capital Management ile birlikte Gemini kripto borsası kurucularından olarak iş görürler. Üniversite eğitimlerini Harvard’da tamamlayan ikiz kardeşler, bu okulda arkadaşları olan bazı insanlarla birlikte ConnectU ve yine başka arkadaşları ile birlikte bir çeşit sosyal medya sitesi olarak Guest of a Guest adlı bir alanı da kurdular.

Cameron ve Tylor Winklevoss Nasıl Zengin Oldu

Cameron ve Tylor Winklevoss kardeşler ConnectU olarak adlandırdıkları sisteminde kurduğu fikirleri çaldığını öne sürerek facebook kurucusu Mark Zuckerberg tarafına dava açtılar. Mark 2008 yılında, ikiz kardeşlere 45 milyon dolar değerinde facebook hisse payı ile birlikte 20 milyon dolar nakit para verme hususunda anlaşma yaptı. Bu hususta yine bir takım anlaşmazlıklar çıksa da taraflarına para aktarımı sağlanmış oldu.

Bitcoin kripto para değerleri henüz düşük seyrediyordu. Ancak yatırımları giderek artışa geçen ikiz kardeşlerin serveti ise yaklaşık olarak 6 milyar dolar olmuştu. 2012 yılına gelindiğinde kardeşler Winklevoss Capital Management adlı bir aile ofisi kurdular. O dönemden günümüze kadarki süreçte ise ortalama 25 dijital girişime yatırım sağladılar. Ayrıca geçmişte kurdukları Gemini sistemi Cameron ve Tylor Winklevoss kardeşlerin, ciddi ücretler ile kazanma sürecine girmelerine vesile oldu.

Gemini, insanların kripto para alma, satma ve depo anlamında kolaylık ve olanak sunan bir dijital para borsası olarak iş görmekteydi. Yaklaşık 40 kadar dijital paranın alım satım ve saklama işlemlerini yapabilmektedir. 2015 yılında güvenli para borsaları arasında adını duyurmayı başarması ise, daha çok müşteri çekmesi hususunda katkı sağladı. Öyle ki bu kurulan sistem içerisinde alım ve satımı yapılabilen ve ikiz kardeşlerin kendi dijital parası olan Gemini doları bulunur.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoHocası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!