Bluecoin Nedir? Piyasa Değeri

0 7

Bluecoin nedir; Bluetooth teknolojisine entegre bir dijital paradır. P2P türendedir. Parasal işlemleri seri ve basit bir şekilde yapabilmek amacı ile geliştirilmiştir. Internet erişimi olmadan işlem yapılabilmesi piyasa değeri açısından önemlidir.

Bluecoin son bir haftada değer kaybı yaşamıştır. Elde edilen güncel veriler göre piyasa dolaşım arzı 574, 683,675,01 BLU.

P2P (peer to Peer) Nedir?

Tarafların kripto borsasında doğrudan birbirleri ile sağladığı veri aktarımıdır.  Borsasını merkeziyetsiz olması ile anlatılmak istenen kavram tam olarak P2P’dir. Parçalı ağ yapısı ile birçok kullanıcının veri transferi sağladığı sistemdir.

Bluecoin nedir; içerisinde yer aldığı bu sistem oldukça güvenlidir. bu zincir üzerinde işlem gerçekleştiren her yatırımcı aynı kayıt defterlerine ulaştığı için saldırı veya sızıntı olduğu anda fark edilir.  Şifeler ile gizlilik sağlaması ile piyasa değeri oluşmaktadır.

Binance ile P2P Avantajları

  • Yatırımcılar alım yapmak için ekstra maliyet ödemezler. Ancak satış gerçekleştirecek olan yatırımcılar için komisyon uygulanır.
  • P2P 100 civarı kripto para birimi ile çalışır.
  • 300 kadar ödeme imkanı sunmaktadır.
  • Yapılan işlem tarafların onayını alana kadar para birimlerinin transferi gerçekleştirilmez.
  • Dünyanın her yerinden kullanıcılar ile alışveriş yapılabilmektedir.

P2P avantajları yanında dezavantajları da bulunmaktadır. Piyasa değeri; Bu dezavantajların en mühimi işlemlerin yavaş gerçekleşmesidir. İşlemler aynı ilkeler için minimum 20 dk, farklı ülkeler için 3 gün sürebilmektedir. Yavaş işlem nedeni ile yüksek miktar içeren işlemlerin gerçekleştiren yatırımcı azdır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.