Blackcoin Nedir? Piyasa Değeri

0 1

Blackcoin nedir; Geliştiricisi Rus olan 2014 tarihinde borsada yer alan kripto para birimidir. Yöneticisi Sam Clare olan kuruluş yönetmektedir.

Proof of Stake temel üzerinde geliştirilmiştir. BlackCoin (BLK) bahi oynayan ya da BLK ağa kilitleyerek oluşturulur.

Blackcoin madenciliği yapılmamaktadır çünkü “pay ispatı” ilkesi ile çalışmaktadır.  Bu yüzden Blackcoin geleceğini, gelirini ve piyasa değerini koruma ve yükseltme amacı ile Blackcoin havuzu oluşturulmuştur. Blackhalo ismiyle özgün bir akıllı anlaşma müşterileri olan ilk özgün madeni para birimidir.

Blackcoin Nasıl Çalışır?

Proof of Stake teknolojinin geçerli olduğunu ispatlamaya çalışmaktadır. Belirlediği noktaya ulaştığı zaman PoS Protokolü v2.0 geçmiş ve ilave faydalar geliştirmiştir. Blackcoin, PoS teknolojisiyle sorunsuz bir kripto para sistemi geliştirmiştir. Piyasa değerini pay değiştirici özelliği ile korsan saldırılarına karşı koruma oluşturmuştur.

Yatırımcılarına ağ denetimine sahiptir. Bu özellik ile yatırımcı banka gibi çalışabilir. Blok zincirine ilave zincir bağlama şeklinde yaratılır. Hesaplar özgün anahtarlar ile korunmaktadır. PancakeSwap ve Bittrex Wz kripto borsalarında işlem görmektedir.

Blackcoin Özellikleri

  • Blackcoin nedir; Blackcoin verileri açık olan bir banka mantığı ile çalışmaktadır.
  • Proof of Stake ile çalışır bu yüzden madencilik faaliyeti gerçekleştirilemez. Yatırımcıların sahip olduğu sanal cüzdanlar ile orantılı stake edilir.
  • Blackcoin Wallet şeffaf bir yazılım ile çalışır ve yatırımcılar her yerden her zaman kullanılabilir.
  • Yatırımcılar tamamen gizlenebilir ve cüzdanlar ile işlem yapmak için özel bilgi girişi gerekmez.
  • Blackcoin yatırımcıları sanal cüzdanlarda olan Iris özelliği ile varlık yaratabilirler.
  • Blackcoin tarafından geliştirilen Payblk cüzdan çoklu imza ile bireysel ve kurumsal yatırımcılar tarafından kullanılabilir.
  • Otomatik bir yazılım ile iki taraf arasında başka bir kurum ya da kişiye gerek duymadan işlemleri gerçekleştiren Blakhalo kullanmaktadır.
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.