Bittrex’e Ceza Geldi

Bittrex’e Ceza Geldi
Bittrex’e Ceza Geldi
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bittrex’e Ceza Geldi; Kripto para borsası olan Bittrex ceza aldı. Amerika Birleşik Devletleri Hazine Bakanlığı tarafından bazı ülkelere yönelik olan bazı yaptırımlar ve kara para akışı ile alakalı mücadeleye destek kapsamında bazı kuralları ihlal ettiği gerekçesi ile birlikte Bittrex’e toplam olarak 53 milyon dolara denk gelecek şekilde bir para cezasına çarptırdı. Bakanlık tarafından yapılmış olan açıklamasa ise Bittrex’in Yabancı Varlıklar Kontrol Ofisi ve buna ek olarak Mali Suçlar Araştırma Ağı ile birlikte anlaşmaya gittiğini aktardı. Yapılmış olan soruşturmalar ile beraber de şirketin çok fazla yaptırım ve aynı zamanda kara para aklamayı önlemesine yönelik olan belirli kapsamlar içerisinde bazı yasalarda ihlal söz konusu olduğunu belirtti. Bu konu hakkında cezai bir yaptırım uygulandığı açıklandı.

Bittrex Yeni Kararlar Aldı

Bittrex yeni kararlar alarak daha güvenli ve aynı zamanda da sağlam olan adımlar atacağını bildirdi. Bunlara ek olarak Kırım, İran, Sudan, Küba ve Suriye dahil olmak üzere ise Amerika Birleşik Devletleri yaptırımlarının da tam olarak net bir şekilde uygulandığı bölgeler arasında yer alan kişilerin 2014 ve 2017 yılları arasında ise kripto yapmak adı altında bu platformu kullanılmasının engelleneceği konusunda da başarısız olduğu biliniyor.  O zamandan bu zaman kadar oldukça etkili bir işlem sürdüren Bittrex tarafından sunulan kara para aklama karşıtı olarak düzenlenmiş olan programın başarısız olduğunu ve bu durumu net bir şekilde sürdüremediği yapılan açıklarda net bir şekilde belirtildi. Aynı zamanda yapılan açıklamalara ek olarak sunulan ürünlerin ve hizmetlerin ise riskli olduğunu ve uygun bir şekilde kontrol edilemediği bildirildi.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoHocası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!