Bitcoin Neden Geçmiş Senelerdeki Tahminlerin Tersi Yönde Gelişti?

Bitcoin Neden Geçmiş Senelerdeki Tahminlerin Tersi Yönde Gelişti
Bitcoin Neden Geçmiş Senelerdeki Tahminlerin Tersi Yönde Gelişti
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Son dönemlerde Bitcoin değerinde meydana gelen değişmeler kadar geçmiş senelerde Bitcoin hakkında yapılan tahminlerin neden bu denli başarısız olduğu üzerinde de duruluyor!

Bitcoin piyasasının bu derece bilinmezlikler ile dolu olması yatırımcıların bu alandan kaçmasına neden oldu. Diğer yatırım alanları ile kıyaslandığı zaman kişilerin yatırım yaptıkları alanlar ile alakalı daha net ve somut verileri mevcuttur. Bu yatırım biriminin hem oldukça yeni olması hem de sunulan rasyonel grafiklerin sorun yaratması gibi hususlar tahminlerin farklılık göstermesine neden olmuştur. Geçmiş senelerde 2022 senesinde Bitcoin değerinin neredeyse 100 bin Dolara kadar ulaşacağı tahmin edilmiştir. Fakat şuan mevcut durumun bu tahmin edilenden çok daha düşük olduğu görülmektedir. Bu tahminlere güvenerek yatırımını Bitcoin üzerinden gerçekleştiren kişilerin de büyük zarara uğradıkları görülmektedir.

Düşüş Ne Zaman Toparlanacak?

Bitcoin değer düşüşünün ne zaman toparlanacağına ilişkin net bir tahmin vermek oldukça zor. Bu aşamada değer değişiminde yukarı yönlü en ufak bir değişimin dahi kişilerin umutlarını yeşerttiği görülüyor. Fakat geçmiş senelerde ulaşacağı düşünülen 100 bin Dolar seviyesine ulaşmasının oldukça zor olduğunu da belirtmek gerekmektedir. Düşüşün toparlanması için kişilerin özellikle piyasada akışı etkileyen ani alım satım durumlarından uzak durması gerekmektedir. Kripto para piyasasında yapılan duyumlar ile ani şekilde toplu alım satımların yapılması değer değişimlerini de olumsuz yönde etkilemektedir. Spekülasyonlardan uzak durulmalıdır.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoHocası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!