Bitcoin Dolar Hakimiyetinin Önüne Geçer Mi?

Bitcoin Dolar Hakimiyetinin Önüne Geçer Mi
Bitcoin Dolar Hakimiyetinin Önüne Geçer Mi
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin Dolar Hakimiyetinin Önüne Geçer Mi; Bitcoinin ciddi bir varlık kategorisinde bulunuyor olması dolar üzerinde meydana gelen hakimiyetin üzerine geçebilecek mi sorularını merak ettirdi. Bu alanda ise Bitcoinin geleneksel varlıklara olan güvense bir azalmaya neden olacağı gözlemleniyor. Dev hizmet veren Amerikan yatırım bankası olan Morgan Stanley tarafından yapılan bir strateji ile birlikte Bitcoinin dünyada en önemli yere sahip olan rezerv para birimi olan ABD doları üzerinde ciddi bir tehdit söz konusu oluyor.

Aynı zamanda ise yapılan açıklamalarda bu tehdittin devam edeceğine ve sürdürülmesi gerektiği de düşünülüyor. Bu alanda önemli hizmet sağlayan analistler de neredeyse çelişki yaşamaya başlamış durumda. Analistlerin bir kısmı bu alanda doların etkileneceği savunurken bir kısmı ile dolar üzerinde her hangi bir etkilenme olmayacağı yönünde ilerleme sağlıyor. Morgan Stanley!e göre ise doların hükmünün belirli bir zaman ardından sona ereceği ve güven tarafından meydana gelen sarsılmalar sonunda ise Bitcoin üzerinde bir fayda görüleceği düşünülüyor.

Analistlerin Düşünceleri Ne Peki?

Sharma tarafından yapılan açıklamalar ilse Bitcoin gibi herhangi bir merkezi bulunmayan bir yatırım faktörünün rakiplerine göre ciddi bir hız kaydetmesini ve bu hız ile birlikte meydana gelen güven ile de doların hakimiyetinin yok olmasını savundu. Konu hakkında bazı analistler de açıklamalar yapsa da bu konunun kişileri endişeye ve aynı zamanda çelişkiye düşüreceğini savundular.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoHocası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!