Binance Coin (BNB) Nedir?

Binance Coin (BNB) Nedir
Binance Coin (BNB) Nedir
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Binance Coin (BNB) nedir; BNB zincirin yerel para birimidir. BNB piyasana 2017 yılında kripto para arzı ile çıkarılmıştır. İlk zaman ERC-20 tokeni şeklinde geliştirilmiştir. Soraki süreçte ise 201’da BNB Beacon Chain daha sonra ise Ethereum uyumlu BNB Smart Chain geliştirerek kendi özel blok zincirine geçmiştir. BNB toplam 200 milyon olarak piyasaya sunulmuştur. İlk olarak 100 milyon BNB satışa çıkarılmıştır. Ancak Binance depolanan BNB’ leri yok etmektedir ve belirli zamanlarda yakım yaparak toplam arzını azaltmaktadır.

Binance Coin (BNB) Nerelerde Kullanılabilir?

Binance Coin (BNB) nedir; Binance projesinin para birimidir. BNB, Binance platformu kendi içerisinde ve çevresinde birçok kullanım alanı bulunmaktadır. Yatırımcı bu kullanım alanlarından bir tanesini tercih edebilir. Örneğin BNB sahibi olan yatırımcı seçtiği harcamaları için kullanabilir. Bu harcamalar seyahat, alışveriş veya gıda harcamalarını ödemek gibi birçok amaç ile kullanılabilir. BNB yatırımcıları borsada yaptıkları işlemleri karşılamak için kullanmaktadır. BNB Smart Chain ağı Proof of Stake ile işlemleri düşük maliyet ve kısa zamanda gerçekleştirmektedir. Binance platformuna içerisinde platform kullanıcılarına özgü avantajlar sağlamaktadır.

Binance Coin (BNB) Nasıl Alınır?

BNB kripto para borsalarından alınabilir. Bu işlemler için borsaya üyelik açılmalıdır. Üyelik için var ise borsaların istediği şartlar gerçekleştirilmelidir. Gereken adımların hepsi tamamlandıktan sonra BNB alımı yapılabilir. Bütün borsalarda ilk olarak hesapta yeterli sermaye bulunmalıdır. Bunun içinde banka hesaplarından borsaların sanal cüzdanlarına transfer edilebilir.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoHocası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!