Bancor Coin Nedir? Bancor’un (BNT) Temel Özellikleri

Bancor Coin Nedir
Bancor Coin Nedir?
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bancor (BNT) Nedir?

Bancor Coin Nedir? Bancor, ERC-20 temel alınarak oluşturulmuştur ve kurucularının çoğu İsviçreli bankacılardır. Tam adı Bancor Network olup, çalışma prensibi gereği bir DeFi projesidir. DeFi projesi, merkezi olmayan ve tek bir merkezden karar almayan bir finansal yapıya verilen terimdir. DeFi’nin amacı, insanlara geleneksel finansal araçlara kolay erişim sağlamak ve merkezler yerine algoritmalar veya topluluklar için kararlar alarak ticareti daha adil hale getirmektir. Bancor’un (BNT) DeFi projesi, kripto para birimleri arasında geçişi sağlamayı amaçlıyor. Kripto para birimlerini değerleri karşılığında takas etmek mümkündür. Türkiye’nin en büyük borsalarından olan Dyorex Kripto Para Borsası Hakkında merak ettiklerinize Dyorex Nedir makalemize link üzerinden ulaşabilirsiniz.

Bancor Nasıl Çalışır?

Bancor Coin Nedir? Bancor (BNT), ERC-20 blockchain ağı ve kripto para birimleri arasında geçiş sağlar. Transfer, Bancor’un kendi varlık havuzundan gelecek. Kullanıcılar, Bancor ağındaki kripto para birimlerini istedikleri herhangi bir kripto para birimine dönüştürür. Bancor’un kendi varlık havuzu vardır, bu nedenle bu dönüşüm alıcı veya satıcı kavramını gerektirmez. Dönüştürmek ve tüccarla senkronize etmek istediğiniz kripto para tüccarını bulmak için beklemenize gerek yok. Varlık havuzundaki kripto para birimlerinden anında takas yapılır. Bancor Coin Nedir? Bancor, bu alım satım işlemlerini ikinci bir kişiye ihtiyaç duymadan akıllı sözleşmeler kullanarak gerçekleştirerek diğer borsalardan çok farklı bir yöntem sunuyor.

Bancor Ne İçin Kullanılır?

Bancor Coin Nedir? BNT ne için kullanılır Bancor platformundaki tüm tokenler, ETH/BNT ve LINK/BNT gibi BNT tokenleri ile eşleştirilir. Kullanıcılar, ödüller ve işlem ücretlerinin bir kısmını kazanmak için Bancor ağındaki herhangi bir işlem çifti havuzuna BNT yatırabilirler. Bancor platformunda aynı anda BNT ve ETH gibi başka bir kripto para birimini stake ederek mümkün olan en iyi ödülleri alın. BNT ile ödülün %70’ini almaya hak kazanırsınız. Tersine, ETH ve diğer kripto para birimlerini çiftler halinde stake etmek size yalnızca %30 kazandıracaktır.

BNT ayrıca bir yönetişim belirteci olarak hareket edecek. BNT token sahipleri ve oyuncuları, Bancor platformunda önerilen değişiklikler veya güncellemeler için oy kullanacak.

Bancor’un Temel Özellikleri

Bancor Coin Nedir? Bancor ağının birçok önemli özelliği yukarıda açıklanmıştır. Bancor ağına önerilen en büyük ve en heyecan verici güncellemelerden biri olan Bancor 3’e daha yakından bakalım.

Anında Kalıcı Kayıp Koruması

Bancor 3’ün kullanıma sunulmasıyla birlikte, en başından itibaren tam kalıcı kayıp koruması sağlanır. Yukarıda belirtildiği gibi, Bancor’un önceki sürümleri, yalnızca belirteçlerinizi en az 100 gün boyunca kilitlemeniz durumunda tam kalıcı kayıp korumasına izin verir. Ancak Bancor 3 ile bu, ilk günden elde edilir.

Çift Taraflı Ödüller

Bancor 3’ün kullanıma sunulmasıyla birlikte, üçüncü taraf protokoller de havuzlarda ödüller sunabilir. Bu nedenle mevduat sahipleri, BNT ve stake etmek istedikleri jetonlar şeklinde iki yönlü ödüller alma hakkına sahiptir. Her iki ödül de kalıcı kayıplara karşı korunur.

Çok Amaçlı Havuz

Bancor 3, kullanıcıların BNT’lerini tek bir havuzda paylaşmalarına ve Bancor ağı genelinde ödüller kazanmalarına olanak tanır. Bu, BNT’yi farklı havuzlar arasında taşıma ihtiyacını ortadan kaldırarak teşvik sürecini basitleştirir. Ayrıca, ağda token alım satımı veya staking işlemleri için işlem maliyetlerini azaltır.

Sonsuzluk Havuzları

Bancor Likidite Havuzu’nun para yatırma limiti yoktur, bu nedenle herkes slotların açılmasını beklemeden dilediği miktarda para yatırabilir.

BNT Coin Yorum ve Geleceği

Bancor Coin Nedir? Bancor protokolü, DeFi dünyasındaki en acil sorunlardan birini çözüyor: kalıcı kayıp. Bu eşsiz platform, milyonlarca ödül alırken dünyanın dört bir yanındaki kripto sahiplerine güvenlik sağlayacak. Bu projede büyük potansiyel görüyoruz. Ek olarak, Bancor platformu büyüdükçe BNT tokeninin değeri de artacaktır. Kripto para kullanıcıları için pazarlar oluşturmaya ve alım satımı kolaylaştırmaya yönelik bir platformun geliştirilmeye devam edileceğine inanıyorsanız, BNT ilginizi çekebilir. Bu, birden fazla blok zincirinde çalışan bir platformun, yalnızca bir blok zincirine dayalı bir platformdan daha sağlam olduğuna inanıyorsanız da ilginç olabilir.

Bancor Coin Nedir? Yatırımcılar, Bancor platformunun yönetişim kurallarının belirlenmesine dahil olmak ve böylece varlıkları üzerinde daha fazla kontrole sahip olmak istiyorlarsa BNT satın almayı düşünmelidirler. Yeni başlayanlar Bancor platformunu biraz göz korkutucu bulabilir, ancak arayüze alıştığınızda işlem yapmak çok kolaydır. Bancor, ağ genelinde likiditeyi otomatikleştirerek, geleneksel DEX’lerin mücadele ettiği sorunların çoğundan muzdarip olmuyor.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoHocası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!