Balancer (BAL) Nedir?

Balancer (BAL) Nedir
Balancer (BAL) Nedir
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Balancer (BAL) nedir; Ethereum blok zincirine entegre olarak 2018′ de oluşturulmuş yazılımdır. Balancer otomatik yönetici, likidite temin eden ve fiyat algılayıcı şeklinde tasarlanmıştır. Yerel para birimi token olan BAL’ dır.

Balancer protokolünde likidite madenciliği yapılmaktadır. Yatırımcılar sağladıkları likidite karşılığında BAL kazanmaktadırlar.

Balancer (BAL) nedir; DeFi olarak geliştirilen, işlemleri gerçekleştirmek için kripto varlıklarının birleşimi kullanmaktadır. Bu sayede mali aracılara gerek duymadan alım-satım işlemi yapmayı sağlamaktadır. Yatırımcıların yatırım yaptıkları sanal para birimleri ile fon oluştururlar. Fonlar havuzları ifade etmektedir. Kullanıcılar havuzlara yalnızca bir varlık ile katkı sağlayabilirler.

Balance protokolünde üç çeşit havuz bulunmaktadır. Bu havuzlar:

  • Özel havuz; kullanıcı havuza likidite getiren tek kişi olarak havuzun yönetimine hâkim olmaktadır. İstediği değişikleri yapabilmektedir.
  • Paylaşılan havuz; Likidite sağlamak amacı olan ilgilere göredir. Balancer Pool Token kazanırlar.
  • Akıllı havuz; Akıllı sözleşmeler ile denetlenmektedir. Özel havuzlar gibi çalışırlar. İsteyen bütün ilgililer havuza likidite sağlar. Ve BPT token kazanırlar.

Balancer Madenciliği Nedir?

Balancer likidite madenciliği yapılmaktadır. Bu madencilik faaliyeti sisteme likidite katkısı yapıldığı zaman BAL kazanmak şekline yapılmaktadır. Tasarı için 100 milyon BAL yaratılmış ve 25 milyonu ekip, yatırımcılar, danışmanlar ve merkezde yer alan geliştiricilere paylaştırmak için ayrılmıştır.

Balancer Ağı Güvenli Midir?

Balancer ilk sıraya güvenliği koymaktadır. Platformda ERC-20 zinciri ile desteklenmeyen tokenlerin platformda çalışmasına izin vermemektedir. Yönetim için anahtar veya arka kapı içermemektedir. Bu yüzden güven olmadan çalışır. Balancer havuzlarında güncelleme bulunmamaktadır. Balancer ekibi havuzları denetleyemez. Havuzlar akıllı kontratlar ile kendi kendini denetlemektedir.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoHocası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!