Avrupa Parlamentosundan Onay Geldi Kripto Para ve Bitcoin Vergiye Bağlanıyor!

Avrupa Parlamentosundan Onay Geldi Kripto Para ve Bitcoin Vergiye Bağlanıyor
Avrupa Parlamentosundan Onay Geldi Kripto Para ve Bitcoin Vergiye Bağlanıyor
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Avrupa Parlamentosundan Onay Geldi Kripto Para ve Bitcoin Vergiye Bağlanıyor; Avrupa Parlamentosu bir adım attı ve kripto paralar ile Bitcoin’in vergiye bağlanması konusunda onay verdi. Kripto para piyasası değeri 11 trilyon doları geçerken; Bitcoin 13 Eylül 2022 itibariyle 20bin 469 dolar üzerine çıkma başarısı gösterdi.

Avrupa Parlamentosu, kripto para birimleri ve Bitcoin için yeni bir vergilendirme yasası hakkında onay verdi. Yasada Bitcoin ve diğer kripto para birimleri de dahil olmak üzere, tüm dijital varlıklar için geçerli olacak ve dijital varlık ticareti yapan şirketlerin karları üzerinden vergi ödemesini gerektirecek.

Kripto Paraların Tanımı Kesinleşiyor!

Avrupa Parlamentosu üyeleri; düşük seviyeli kripto para işlemlerini gerçekleştirenlerden vergi kuralları konusunda basitleştirme yapma kararı aldı. Toplamda 705 üyenin 566’sı tarafından kesin karar verildi.

Gerçekleşen oylamada, kripto paraların varlıkları da kesin olarak tanıma kavuşturulacağı öngörüldü. Anı zamanda kripto paraların tanımı içinde, vergiye tabi olacak varlıkların tespitinin de önemli olduğu düşünülüyor.

Avrupa Parlamentosu tarafından kripto paralar için vergi kodu oluşturulurken; komisyon tarafından kararın ayrıntılı şekilde ele alınması da talep edildi.

13 Eylül İtibariyle Bitcoin ve Ethereum Kıpırdanıyor!

Kripto para piyasasında liderliğini sürdüren Bitcoin ve Ethereum, yukarı doğru hareketlenme gösterirken, Bitcoin 13 Eylül’den beri ilk defa 20bin 469 doların üzerine çıktı.

Bitcoin’in ardından Ethereum ve XRP gibi altcoinler de yükseliş göstermeye başladı. Ethereum ise son 24 saatte %2 yükselişe geçerek, 1357 dolar seviyelerine çıktı. Hafta başında sakin görünen Ethereum’un birkaç gün içinde toparlanarak hareketlenmesi öngörülüyor.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoHocası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!