Audius (AUDIO) Nedir?

Audius (AUDIO) Nedir
Audius (AUDIO) Nedir
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Audius (AUDOİ) nedir; Müzisyenleri ve müzik severleri bir araya getiren bir tasarımdır. Blockchain teknolojisi ile müzik platformlarını birleştirerek Ethereum zinciri üzerinde çalışır. Bir topluluk tarafından yönetilen müzisyen denetimli bir müzik platformudur. Piyasaya 2020 yılında deadmau5 ve RAC bulunduğu canlı konser ile duyurulmuştur.

Audius (AUDOİ) nedir; Yaratıcıların eserlerini merkez ile bağlantısı olmayan ağ üzerinden tarihi belli olan sabit kayıtlar ile oluşturmasını sağlayan blok zincirdir. Müzisyenler, müzik severleri ile yaratıcılarımdan oluşan topluluk tarafından yönetilir. Ethereum E20 temelli akıllı sözleşme ile geliştirilmiştir. POA Network entegreli olarak oluşturuluştur. Ancak bir süre sonra Solana blok zinciri üzerinden işlem görmeye başlamıştır.

Audius (AUDOİ) Nasıl Çalışmaktadır?

Node işletenler, müzisyenler ve müzik severler ağ üzerinde çalışmaktadır. Nodelerde içerik ve keşif olarak iki şekilde ayrılmaktadır. Bir kısım node üretilenlerin muhafaza edilmesini ve zincirlere ilave edilmesini gerçekleştirir. Bir kısım node ise müzisyenleri ve hayranlarını birleştirmektedir.

İçerik nodelearı ile çalışan müzisyenler diğer node geçmeden müziklerini saklayabilirler. Bu müzisyenler anahtarları ile besteleri üzerinde ilave denetime sahip olmaktadırlar. Yalnızca bestelerini yüklemek için ağ ile çalışan müzisyenler herhangi bir içerik nodeye bağlanır. İçerik node dışlanırsa blok zincir sistemi kendiliğinden yeni bir node ekler.

Audies katılımcılarına bazı işlemler yapıldığında ödül olarak AUDIO tokeni vermektedir. Bu token ağ güvenliği için kullanılmaktadır. Katılımcılar tokenleri ağa kitleyerek pasif kazanç sağlamaktadırlar. Stake eden katılımcılar değişik haklara sahip olmaktadırlar.

Audius Neden Farklı?

  • Blok zinciri Audius çalışmasını disiplin içerisinde kurallar ile sağlamaktadır bu yüzden diğer müzik uygulamalarından farklı olmasıdır.
  • Besteler ücret ödemeden yüklenir ve katılımcıların besteleri yine ücret ödemeden dinlemesi ile bestecilerine token kazandırmaktadır.
  • Müzisyenlerin platforma katılması için araştırılması gerekmez, besteler anında blok zincirine yüklenmektedir. Kayıt işlemi gerçekleştikten sonra parça yükle ile dosyalar aktarılır.
  • Audius merkez tarafında denetlenmediği için gerçek hayatta karşılaştıkları engellemelerden muhafaza edilmiş olmaktadırlar.
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoHocası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!