BTC / USD
ETH / USD
XRP / USD
LTC / USD
EOS / USD
BCH / USD
ADA / USD
XLM / USD
NEO / USD
XEM / USD
DASH / USD
USDT / USD
BNB / USD
QTUM / USD
XVG / USD
ONT / USD
ZEC / USD
STEEM / USD

ANKR Nedir? | Amacı ve Altyapısı Nedir?

0 39

ANKR Nedir; 2017 yılında geliştirilen ve piyasaya sürülen ANKR nedir? Amazon’da çalışan Chandler Song ve Morgan Stanley tarafından Ryang Fang ile görüşülmüştür. Blok zincirdeki sorunları ve eksiklikler üzerine çalışmalar yaptıktan sonra, zincirlerin node maliyetlerini düşürmeyi hedefleyen protokolü hizmete sundular.

ANKR Amacı ve Altyapısı Nedir?

ANKR tokeninin piyasaya sürülme amacı, blok zincirlerde bulunan düğümlerin barındırılması için gerekli olan ortamı oluşturmaktır. Bu düğümlerin her biri için ek alana ihtiyaç duyulmaması için bulut sistemi geliştirilmesine yönelik çalışma prensibine sahiptir. ANKR nedir? Ağın geliştirilmesi ve çok daha uygun fiyatla barındırma işlemlerinin gerçekleştirilmesi için ihtiyaç duyulan ortamı yaratıyor.

Bulut sistemi sayesinde, bu işlemlerin gerçekleştirilebilmesi için sürekli olarak çalışan cihazlara ve sistemlere ihtiyaç duyulmuyor. Fiziksel barındırma sistemlerinden çok daha ucuza çok daha fazla veriyi, çok daha güvenli bir şekilde bünyesinde toplamak için geliştirilmiştir. Blok zincir altyapısıyla çalışan ANKR, zincirlerdeki tüm verilerin takibi ve bağının öğrenilmesini sağlayan Native Oracle System ile hizmet vermektedir.

ANKR Arzı ve Madenciliği

ANKR tokeni için herhangi bir altyapı üzerinden madencilik girişiminde bulunulması mümkün değildir. Toplamda piyasaya 7,5 milyarın üzerinde ANKR sürülmüştür. Bu token için belirlenen toplam arzın 10 milyar olduğu açıklanmıştır. Piyasaya sürülen tokenin son derece yüksek sayıda olmasına karşın, fiyatının çoğu tokenden yüksek seviyede olduğu görülmektedir. Bugüne kadar en düşük fiyatına 0,0007108 dolar ile 13 Mart 2020 tarihinde ulaşılmıştır. En yüksek fiyatı ise 28 Mart 2021 tarihinde görülen 0,2252 dolardır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.