ANKR Nedir? | Amacı ve Altyapısı Nedir?

ANKR Nedir
ANKR Nedir
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ANKR Nedir; 2017 yılında geliştirilen ve piyasaya sürülen ANKR nedir? Amazon’da çalışan Chandler Song ve Morgan Stanley tarafından Ryang Fang ile görüşülmüştür. Blok zincirdeki sorunları ve eksiklikler üzerine çalışmalar yaptıktan sonra, zincirlerin node maliyetlerini düşürmeyi hedefleyen protokolü hizmete sundular.

ANKR Amacı ve Altyapısı Nedir?

ANKR tokeninin piyasaya sürülme amacı, blok zincirlerde bulunan düğümlerin barındırılması için gerekli olan ortamı oluşturmaktır. Bu düğümlerin her biri için ek alana ihtiyaç duyulmaması için bulut sistemi geliştirilmesine yönelik çalışma prensibine sahiptir. ANKR nedir? Ağın geliştirilmesi ve çok daha uygun fiyatla barındırma işlemlerinin gerçekleştirilmesi için ihtiyaç duyulan ortamı yaratıyor.

Bulut sistemi sayesinde, bu işlemlerin gerçekleştirilebilmesi için sürekli olarak çalışan cihazlara ve sistemlere ihtiyaç duyulmuyor. Fiziksel barındırma sistemlerinden çok daha ucuza çok daha fazla veriyi, çok daha güvenli bir şekilde bünyesinde toplamak için geliştirilmiştir. Blok zincir altyapısıyla çalışan ANKR, zincirlerdeki tüm verilerin takibi ve bağının öğrenilmesini sağlayan Native Oracle System ile hizmet vermektedir.

ANKR Arzı ve Madenciliği

ANKR tokeni için herhangi bir altyapı üzerinden madencilik girişiminde bulunulması mümkün değildir. Toplamda piyasaya 7,5 milyarın üzerinde ANKR sürülmüştür. Bu token için belirlenen toplam arzın 10 milyar olduğu açıklanmıştır. Piyasaya sürülen tokenin son derece yüksek sayıda olmasına karşın, fiyatının çoğu tokenden yüksek seviyede olduğu görülmektedir. Bugüne kadar en düşük fiyatına 0,0007108 dolar ile 13 Mart 2020 tarihinde ulaşılmıştır. En yüksek fiyatı ise 28 Mart 2021 tarihinde görülen 0,2252 dolardır.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoHocası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!