Ankr Coin Nedir? Ankr (ANKR) Nasıl Çalışıyor? [ 4 Başlıkta İnceleme ]

Ankr Coin Nedir
Ankr Coin Nedir?
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ankr (ANKR) Nedir?

Ankr Coin Nedir? Ankr (ANKR), dApp`ler oluşturarak, düğümleri barındırarak veya staking yaparak blok zinciri ekosistemlerinde verimliliği artırmayı amaçlayan bir Web3 altyapısı ve zincirler arası staking DeFi platformu olan, Ethereum alt yapılı bir token projesidir. Ankr Coin Nedir? Ankr, dağıtık defter teknolojisine dayalı, merkezi olmayan, daha özel ve kullanıcılar için güvenli uygulamalar, protokoller ve sistemler ile yeni bir internet Vizyonuna dayalı olarak tasarlanmış ve geliştirilmiş olup faaliyete geçirilmiştir. Ana fikir, kullanıcılara ve ağ katılımcılarına veri ve uygulamalar üzerinde sahiplik ve kontrol vererek merkezi otoritelere ve aracılara olan ihtiyacı ortadan kaldırmaya sağlamaktadır.

Ankr, kolay ve uygun fiyatlı Blokzincir node`ları barındırma çözümleri sağlamak için paylaşılan kaynakları kullanan bir çözüm olarak, merkezi olmayan internet olarak da bilinen Web3’ün geliştirilmesi için kolay erişilebilir bir platform oluşturma fikrine sahip CEO Chandler Song tarafından 2017 yılı Kasım ayında kurulmuştur. Türkiye’nin önde gelen ve popülerliğini artıran Kripto para borsası Dyorex hakkında merak edilenlere Dyorex Nedir yazısından detaylı ulaşabilirsiniz.

Ankr Coin Nedir? Ankr, staking ve dApp geliştirmeyi sağlayan bir DeFi platformuna sahip olması ve blok zinciri tabanlı bir çapraz zincir altyapısıyla ilgi çekmiştir. DApps ve DeFi endüstrisinin gelişimi ile ilgili çeşitli protokoller içerir. Var olduğu süre boyunca Ankr, paylaşılan kaynakları kullanarak taşıyıcı tabanlı bulut hizmetleri için bir pazar oluşturmuştur. Bu, geliştiricilerin ve kurumsal müşterilerin, blockchain düğümlerini genel bulut sağlayıcılarından çok daha düşük bir fiyat noktasında kolayca dağıtmasına olanak tanır. Bu nedenle, Ankr’da blockchain düğümlerini barındırmak, tüm merkezileştirme sorunlarını ve tek hata noktalarını ortadan kaldırır.

Ankr, halka açık blok zincirlerin toplulukla etkileşime geçmesini ve ağı daha fazla desteklemesini sağlar. Ankr Coin Nedir? Ankr, Web3 paketlerini dağıtmak için bir altyapı platformu ve pazar yeri oluşturmayı, son kullanıcıların ve kaynak sağlayıcıların blockchain teknolojisi ile DeFi uygulamalarını birbirine bağlamasını sağlamayı amaçlıyor. Ankr’ın kendi bulut altyapısı, genel bulut sağlayıcılarından bağımsız olarak çalışır, ancak daha fazla kararlılık ve dayanıklılık için tamamen coğrafi olarak dağınık veri merkezlerinden çalışır.

Ankr Nasıl Çalışıyor?

Ankr Coin Nedir? Ankr, yeni nesil merkezi olmayan interneti yaratma ve geliştirme misyonuna sahip, küresel olarak dağıtılmış bir şirkettir. Ankr, veri kaynaklarını artırmak için DLT destekli bilgi işlem gücünden yararlanır. Veri kaynakları, veri merkezleri aracılığıyla staker’lara ve geliştiricilere düşük maliyetle dağıtılarak uygulamaların ve stake düğümlerinin dağıtılması sağlanır ve Web3 altyapısı desteklenir. Geliştiricilerin ve stake yapanların dApp’leri ve stake fonlarını kolayca oluşturmasına ve dağıtmasına olanak tanır.

Ankr staking, 2020’de başlatılan ve ETH karşılığında ETH staking’i destekleyen Stkr protokolü tarafından desteklenmektedir. Aynı zamanda, yatırılan ETH’nin değerini ve yatırılan bakiyenin beklenen getirisini temsil ederek gelecekteki Ethereum 2.0 oyuncuları için oldukça likit bir sistem oluşturur. Ankr, daha özel ve güvenli bir merkezi olmayan internet olan Web3’ü geliştirme çalışmalarının bir parçası olarak daha fazla blockchain protokolünü destekleyecektir.

Ankr Ağı Nasıl Güvende Tutuluyor?

Ankr Coin Nedir? Ankr, blokları ağ genelinde dağıtan bilgi işlem gücü kullanılarak güvence altına alınır ve geliştirici API’lerinin, kurumsal çözümlerin ve staking protokollerinin dağıtımını destekleyen bir çerçeve oluşturur. Ankr, blok doğrulama sürecinde doğrulama düğümleri kullandığından, ağ kalitesi korunur ve tüm kötü katılımcılar sistemden çıkarılır. Ankr, sistemin güvenli olduğundan ve yalnızca uygun katılımcıların seçildiğinden emin olmak için itibara dayalı bir sistem kullanır.

Ankr Coin Nedir? Bu sistem, katılımcıları düğüm katkılarına göre filtreler. Ayrıca, farklı bilgi işlem kaynaklarını iş yüküne göre adil bir şekilde tahsis etmek için performans testi kullanılır. Ankr, ana bileşeni olarak Intel SGX’i kullanır. Yürütme donanımın içinde olduğu için bu, belirli donanım ve yazılım saldırılarına karşı yüksek düzeyde güvenlik sağlar. Zincir dışı verilere ve işlenmesine bakıldığında, zincir dışı akıllı sözleşmeler ile zincir dışı veriler arasında transfer yapan yerel bir kehanet sistemimiz var, kısaca NOS. Bu NOS güvenlidir ve kimlik doğrulama gerektirir. Ankr Coin Nedir?

Veri kaynağı güvenliği, TLS 1.2, 1.3 ve Perfect Forward Security (PFS) aracılığıyla yönetilir. Ankr’ın güvenliği, düğüm havuzundan rastgele seçilen düğümleri doğrulayarak sağlanır. Sistem, sadece en büyük hazır paraya sahip olanların değil, tüm oyuncuların seçilme şansına sahip olacak şekilde tasarlanmıştır. Seçim, yatırıma değil hizmet düzeyine ve düğümlerin aktif katkısına dayalıdır.

Ankr Projesi Neden Önemli?

Ankr Coin Nedir? Ankr çok değişken bir pazarın parçası. Bu, ANKR değerlerinin trend dönüşleri ve çeşitli etkileyen faktörler nedeniyle hızla değişebileceği anlamına gelir. Kripto piyasaları, geleneksel finansal piyasalardan daha değişkendir. Bu, dramatik fiyat hareketlerinin hala olgunlaşmamış dijital varlık piyasalarının bir özelliği olduğu anlamına gelir. ANKR’nin fiyatı, enflasyonla mücadele mekanizması görevi gören 10 milyar ANKR jetonunun sınırlı arzı dahil olmak üzere çeşitli faktörlerden etkilenir.

Ankr, aşağıdakiler gibi genel ekonomik koşullardan da etkilenebilir: B. 2021’in ilk çeyreğinde çoğu kripto para biriminin yaşadığı büyük toparlanma. Stkr staking protokolü ve ANKR ana ağının piyasaya sürülmesi gibi geliştirmeler, güncellemeler ve yükseltmeler de ANKR belirtecinin piyasa fiyatını belirleyen ve tanımlayan faktörlerdir. Ankr’ın gerçek değeri, öncelikle teknolojisi, teknik yetenekleri ve kullanım durumları ile tanımlanır.

 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoHocası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!