ABD Resesyonu ve Kripto Para Birimleri Üzerindeki Etkisi

ABD Resesyonu ve Kripto Para Birimleri Üzerindeki Etkisi
ABD Resesyonu ve Kripto Para Birimleri Üzerindeki Etkisi
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD ekonomisine meydana gelen resesyonun kripto para değer değişimi üzerinde de büyük bir etkisi olduğunun belirtilmesi gerekiyor. Kripto para birimlerinin global değer değişiminden ne derece etkilendiği yapılan analizler ile daha net anlaşılıyor!

Kripto para birimleri ile alakalı inceleme yapıldığı zaman kişilerin özellikle dış müdahalelerden bağımsız ve arz talep dengesi üzerinde kurulu olduğunun belirtildiği görülmektedir. Fakat ABD ekonomisinde meydana gelen dalgalanmaların kripto para birimleri üzerinde değer değişiminde büyük etkisi olduğu görülmektedir. Yaşanan resesyonun sadece ABD ekonomisi ile sınırlı olmadığı ve neredeyse tüm global sistemi de etkiler nitelikte olduğunu belirtmek gerekir. Bu durum herhangi bir müdahaleye açık olmayan kripto para borsasını da etkilemektedir. Alım satım konusunda kişi tercihi değiştiği için kripto para borsası da mevcut durumdan etkilenmektedir.

Faiz Kararı ve Kripto Para Borsası

FED tarafından alınan faiz kararının kripto para borsası üzerinde değer düşüşüne neden olan bir etkisi olduğu bir kere daha görülmektedir. Kripto para borsası ile alakalı olarak bir sorun meydana gelmemesi adına kapsamlı bir inceleme yapılmalıdır. Kişilerin FED faizinin öncelikli olarak nedeni hakkında fikir sahibi olması gerekir. FED faiz durumunun temel nedeni, genel enflasyon seviyesinin normal durumun çok daha ötesine geçmesidir. FED faiz kararı ile enflasyonu kontrol altına almaya çalışmaktadır. Fakat kripto para biriminde değerlerde düşüşe neden olan bir etki ortaya çıkmaktadır.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoHocası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!