BTC / USD
ETH / USD
XRP / USD
LTC / USD
EOS / USD
BCH / USD
ADA / USD
XLM / USD
NEO / USD
XEM / USD
DASH / USD
USDT / USD
BNB / USD
QTUM / USD
XVG / USD
ONT / USD
ZEC / USD
STEEM / USD

Ünlü CEO’dan Çarpıcı Bitcoin Ve Enflasyon Yorum Analizi: Kaçınılmaz!

0 47

Celsius Network’ün CEO’su, Fed’in yeni para politikası ve enflasyona yönelik stratejiler ile Bitcoin (BTC) ve kripto para piyasasının gerçek bir testten geçtiğini berlirtti.

Alex Mashinsky: Enflasyon ile mücadele devam edecek! Bitcoin, bu seviyeye düştükten sonra uzun vadede zirveye tırmanacak

InvestAnswers ile yeni bir röportajda Alex Mashinsky, piyasadan yüz milyarlarca doları silen mevcut düzeltmenin kripto para endüstrisi için rutin bir ”dayanıklılık testi” olduğunu söylüyor. Yönetici, “Bankalar, yılda bir veya iki kez nihai verilere bağlı birkaç finansal testten geçerler. Ancak, kripto para piyasasının yaşadığı mevcut kriz, gerçek bir stres testi. Stres testleri aslında iyi… Stres testleri sektördeki tüm fazlalıkları alıyor. Kaldıraçları yok eder. Bütün zayıf elleri ortadan kaldırırlar. Temel olarak, zayıf ellerden güçlü ellere para aktarırlar ve yeni bir temel oluştururlar. Bitcoin, 25 bin dolar seviyesine ulaşabilir. Ancak, bu test sona erdiğinde yeni bir zirve gelecek” açıklamasını yaptı.

Mashinsky, yaklaşan enflasyon rakamlarının kripto para piyasasının gidişatı için önemli bir faktör olacağını söyledi. Mashinsky’ye göre, Fed’in kripto paralar gibi riskli varlıklar üzerinde zararlı etkileri olabilecek enflasyonu frenlemek için elinden geleni yapmasını bekliyor. CEO, “Enflasyon canavar gibidir. Pandora kutusundan çıktığı anda geri koyamazsınız, bu yüzden enflasyonla savaşmak ve bu mücadeleyi kazanmak için çok fazla mücadele vermeiniz gerekebilir. İsrail’de yaşadım ve büyüdüm. Geçmişte, ülkede yüzde 400 enflasyon vardı… Fiyatlar, her gün değişti. Biz, bu durumu ABD’de istemiyoruz ve temelde Fed enflasyonla mücadele etmeye kararlı. Bitcoin (BTC)’e ve borsaya yönelik zararın ne olacağı umurlarında değil, bu yüzden bir numaralı öncelikleri enflasyonu frenlemek. Bu yüzden bu sayıların düştüğünü görmek çok önemli.” ifadesini kullandı.

Balinalarının sayısı, 21 ayın en düşük seviyesinde!

Kripto para piyasası, kötü bir dönemden geçiyor. Bitcoin (BTC), zirvesinden yüzde 55 oranında değer kaybederken, balinalar ise sarsıntılı piyasa koşullarının ortasında dipten satın alma fırsatını değerlendiriyor. Güncel verilere göre, iki gün önce balinalar tarafından birden fazla işlemde 43.600’den fazla Bitcoin alındı. Coinbase’den aynı anda  farklı bilinmeyen cüzdanlara 1,1 milyar dolardan fazla BTC aktarıldı. Bu eğilim, balinaların artık fiyatta çok fazla düşüş görebileceklerinden emin olduklarını kolayca gösteriyor. Kripto piyasası, Kasım 2021’deki en yüksek seviyesi olan 3 trilyon dolara kıyasla yüzde 50’den fazla düşük olan 1,25 trilyon dolar değerinde.

Glassnode’a göre, Bitcoin balinalarının sayısı 21 ayın en düşük seviyesi olan 1.761’e ulaştı. Bu sayı en son 21 Eylül 2020’de kaydedilmişti. Bitcoin, an itibariyle 29. 781 dolardan işlem görüyor. BTC, son 7 gün içinde yüzde 18’in üzerinde düştü. Bitcoin dominansı, yüzde 44.52 seviyesinde bulunuyor. Glassnode’a göre, günlük zincir içi borsa akışı, 24 saat içinde Bitcoin’e yaklaşık 1,6 milyar doların girdiğini gösteriyor. Aynı anda BTC’den 1,5 milyar dolardan fazla çıktı. Net Akış 73,5 milyon dolarlık bir artışta duruyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.